Kradli gry na konsolę w Skierniewicach

Czytaj dalej
KMP w Skierniewicach

Kradli gry na konsolę w Skierniewicach

KMP w Skierniewicach

Skierniewiccy policjanci realizując sprawę kradzieży kilku gier multimedialnych do konsoli 16 marca na terenie Warszawy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 22 i 25 lat.

Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy kradzieży od początku roku dokonali w innych sklepach więcej takich przestępstw, również na terenie stołecznym i województwa mazowieckiego. Gry pochodzące z przestępstwa sprzedawali za połowę ceny przypadkowym osobom. W ten nieuczciwy sposób zarobili prawie 6000 złotych.

22 stycznia 2017 roku śledczy z komendy miejskiej policji w Skierniewicach przyjęli zawiadomienie o kradzieży kilku gier na konsolę. Z zebranych informacji wynikało, że sprawcy wykorzystując nieuwagę pracowników jednego ze sklepów na terenie Skierniewic wynieśli kilka różnych gier multimedialnych łącznej wartości prawie 1300 złotych. Policjanci wnikliwie pracując nad tą sprawą szczegółowo sprawdzali i weryfikowali każdą uzyskaną informację.

Na podstawie pracy operacyjnej zostało wytypowanych 2 sprawców kradzieży. Okazali się nimi mieszkańcy Warszawy w wieku 22 i 25 lat. 16 marca skierniewiccy policjanci na terenie Warszawy zatrzymali ich. Wyszło również na jaw, że podejrzewani od początku roku dokonali nie tylko kradzieży tego asortymentu ze sklepu w Skierniewicach ale również wspólnie działali na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego.

Ich sposób działania był niemalże taki sam. W wytypowanym sklepie jeden z zespołu był odpowiedzialny za odwracanie uwagi personelu, drugi w tym czasie przy wykorzystaniu specjalnej torby zagłuszającej czujniki alarmu wychodził z towarem. Każda z gier była wartości kilkuset złotych. Uzyskane w nieuczciwy sposób przedmioty sprzedawali o połowę taniej przypadkowym osobom, zarabiając na tym procederze prawie 6000 złotych. Kryminalni ustalili, że jeden z nich był już notowany za podobne przestępstwo. Osobom zatrzymanym zostały już przedstawione zarzuty.
Za kradzież grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Skierniewicach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.