Bartosz Nowakowski

Krótsza droga do lekarza

Krótsza droga do lekarza
Bartosz Nowakowski

Ośrodek Sportu i Rekreacji dopina ostatnie szczegóły w sprawie gabinetu konsultacyjnego dla sportowców. To dobra wiadomość dla skierniewiczan.

Już w najbliższych dniach skierniewicki Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzy gabinet konsultacyjny, w którym sportowiec będzie mógł nabyć niezbędne orzeczenie o zdolności do uprawiania sportu.

- Gabinet będzie mieścił się w hali nr 1 przy ulicy Pomologicznej. Już w tej chwili jest on przystosowany do przyjmowania sportowców, jednak dopinamy ostatecznie wymogi formalno-prawne - mówi Ewa Milczarek, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Środowisko sportowe przyznaje, że to bardzo dobry pomysł, ponieważ niejednokrotnie pojawiał się problem z orzeczeniem o zdolności do uprawiania sportu. Wykonanie badań w ramach NFZ jest niezwykle uciążliwe, co jest podyktowane przede wszystkim małą liczbą poradni sportowych.

- Składałem wniosek o założenie takiej poradni w Skierniewicach, jednak NFZ od trzech lat nie rozpisuje konkursów, a jedynie przedłuża aneksy. Jest to więc sytuacja patowa - mówi Krzysztof Reszka, skierniewicki lekarz, który posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Wspomniany certyfikat, pozwalający na orzekanie do bycia sportowcem (chodzi o pacjentów do 23. roku życia), posiada również Krzysztof Niedźwiedzki.

Pytanie, kto będzie przeprowadzał badania sportowcom powyżej 23 roku życia?

Taką możliwość w Skierniewicach na dzień dzisiejszy posiada jedynie lekarz medycyny sportowej Maciej Pigoń.

Kolejne pytanie to kwestia finansowania. W prywatnym gabinecie sportowiec musi liczyć się z opłatą 50 złotych. Ile w OSiR będzie kosztowała wizyta?

Pojawił się również pomysł, aby młodzi sportowcy zameldowani w Skierniewicach mogli otrzymywać orzeczenie nieodpłatnie. Badania miałoby w takim przypadku finansować miasto, ale nic nie jest jeszcze potwierdzone w tej sprawie.

Skierniewickie kluby przyjmują taką wiadomość z radością często dodając, że gabinet konsultacyjny to kropla w morzu potrzeb. Niejednokrotnie sportowcy miewają kontuzje, które powinny być sprawdzane przez specjalistów, a takich możliwości w regionie brak.

Niemniej wszyscy czekają na oficjalne otwarcie gabinetu.

Bartosz Nowakowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.