Książki czyta „duszkiem”

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Książki czyta „duszkiem”

Magdalena Grajnert

Promujemy czytelnictwo pytając, co skierniewiczanie lubią czytać. Dziś o swoich ulubionych książkach mówi Anna Szymczak. W redakcji tygodnika „ITS” czekają na Czytelników książki.

Na łamach „ITS” prezentujemy skierniewiczan, którzy kochają czytać i chcą o swojej pasji, a także o przeczytanych ostatnio książkach, opowiedzieć.

Tym razem o ulubione lektury zapytaliśmy podkom. Annę Szymczak z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

- Przypadła mi do gustu seria powieści sensacyjnych Dana Browna, współczesnego amerykańskiego pisarza - mówi pani Anna. - Niektóre jego powieści zostały zekranizowane, m.in. „Kod Leonarda da Vinci”, „Anioły i Demony” czy ostatnio „Inferno”.

W książkach Dana Browna pojawia się główny bohater, profesor Rober Langdon, który ma za zadanie rozwiązać uwikłane zagadki i zabójstwa często na tle historycznym, religijnym i politycznym. Autor po mistrzowsku opisuje ważne i światowe instytucje, porusza kontrowersyjne tematy.

- Dlatego książki Browna często poddane są licznym krytykom - dodaje Anna Szymczak. - Moim zdaniem sensacyjne akcje mają odpowiedni klimat, który mi się podoba. Książki czyta się z przyjemnością, pomimo licznych nazw naukowych, które pojawiają się na stronach powieści. Dynamiczne zwroty akcji i tak naprawdę walka z czasem głównego bohatera sprawia, że fabuła trzyma cały czas w napięciu, dostarcza wielu emocji. Trudno mi się oderwać od książek Browna.

Policjantka przeczytała też „Zaginiony Symbol”, „Cyfrową Twierdzę”, „Anioły i Demony”, czy „Zwodniczy Punkt”.

W tej ostatniej powieści, odmiennie niż w pozostałych, główną bohaterką jest Rachel Sexton.

Kobieta zostaje wplątana w sieć zdarzeń na tle politycznych rozgrywek Białego Domu.

- W tej książce oczywiście jest intryga, akcja, wątek miłosny i motyw spisku na najwyższych stanowiskach państwowych - dodaje pani rzecznik. - Dzięki dynamicznym zwrotom akcji powieść czyta się naprawdę szybko. I choć można przewidzieć zakończenie, to i tak czytelnik nie pominie ani jednej strony. Uwielbiam książki, które czyta się „duszkiem”.

W ramach naszej akcji w ostatnim czasie odwiedzili redakcję i wzięli książki nasi dwaj Czytelnicy: Grzegorz Grzebalski i Andrzej Przytuła.

W naszej redakcji przy ulicy Batorego 21 mamy do rozdania książki wydawnictw: Czwarta Strona oraz Wydawnictwo Poznańskie.

Wkrótce będziemy mieć nowe tytuły.

Zapraszamy!

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.