Kto na fotel burmistrza Rawy Mazowieckiej

Czytaj dalej
Anna Popłońska

Kto na fotel burmistrza Rawy Mazowieckiej

Anna Popłońska

Mieszkańcy Rawy, póki co, mają do wyboru kontynuację 12 lat pracy burmistrza Góraja lub nowe kierunki Dariusza Misztala.

Fotel gospodarza Rawy Mazowieckiej od 12 lat zajmuje Eugeniusz Góraj z komitetu Gospodarność-Skuteczność. Potwierdził, że będzie się ubiegać o kolejną kadencję. Cztery lata temu nie miał żadnego konkurenta. Rawianie podczas wyborów musieli odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie” na pytanie, czy chcą dotychczasowego burmistrza na czele miasta. Większość powiedziała „tak”.
W najbliższych wyborach wybór będzie inny, bo o urząd włodarza Rawy zawalczy Dariusz Misztal. Prowadzi własną działalność gospodarczą i jest przewodniczącym struktur PiS w powiecie rawskim.

– Konkurencję zawsze trzeba brać pod uwagę. Kiedy nie ma kontrkandydata, to liczba głosów inaczej się rozkładała. Miałem ponad 1.700 głosów przeciw, a około 6.200 głosów było na tak – przypomina burmistrz Eugeniusz Góraj.

Od samego początku numerem jeden w jego programie wyborczym jest ochrona istniejących miejsc pracy oraz tworzenie nowych. Cieszy się, że miasto i powiat rawski mają jedną z najniższych poziomów bezrobocia. Góraj zabiega o pozyskanie nowych inwestorów i rozwój miasta. Kolejnym ważnym zadaniem jest teraz rewitalizacja miasta.

Dariusz Misztal uważa, że gdyby było więcej kandydatów, to byłoby to z korzyścią dla miasta. Chodzi o możliwość dania społeczeństwu alternatywy i pełnej demokracji. Jako rywal obecnego burmistrza nie neguje jego działań, ponieważ wiele z nich jest widocznych w mieście. W pewnych punktach, jego zdaniem, sytuacja wymaga jednak gruntownych zmian.

– Przyszedł czas na zmiany. Przyświeca nam powiedzenie, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje – podkreśla Dariusz Misztal.

W wytyczonych kierunkach kandydata chodzi o pomoc rodzinie, w tym także ekonomiczną. Stworzenie nowych miejsc pracy i zatrzymanie młodych ludzi w mieście, aby się nie wyludniało. Wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw poprzez ulgi czy zniesienie tzw. podatku od deszczu. Ważne jest wspieranie społecznych inicjatyw młodych rawian oraz troska o bezpieczeństwo zdrowotne, czyli ratowanie szpitala.

Anna Popłońska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.