Kto rozpozna osoby na zdjęciach z czasów II wojny światowej? Szukamy rodziny [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. zbiory Andrzeja Stefanowskiego
Agnieszka Kubik

Kto rozpozna osoby na zdjęciach z czasów II wojny światowej? Szukamy rodziny [GALERIA]

Agnieszka Kubik

Do redakcji "Dziennika Łódzkiego" w Skierniewicach zgłosił się Andrzej Stefanowski, pasjonat historii, staroci i kolekcjoner. Na jednym z pchlich targów kupił jakiś czas temu paczuszkę, która zawierała zdjęcia oraz dokumenty osób pochodzących, wszystko na to wskazuje, z Łodzi lub z okolic. Może ktoś rozpozna osoby na tych zdjęciach?

Wśród zdjęć sa m. in. dwie identyczne - prawdopodobnie ślubne - fotografie (na odwrocie napis: FOTO A.v.Bochmann, Litzmannstadt Herman - Goring - Str. 90), a "Legitymacja członkowska WF lub PW" nr 1718/I ważna do dnia 31 grudnia 1938 roku informuje nas, że jest to Henryk Nagocki, Sekretarz Zarządu Okręgu (legitymacja wystawiona w Warszawie, data urodzenia pana Henryka 16.11.1013 roku). Na oboje małżonków są też wystawione Kenkarty.

Inne zdjęcia są opisane: "Marcin Myslowski", "pozdrowienia z Samarkandy"; są też dwa polskie dowody osobiste na nazwiska: Józef Rybicki (imię ojca Łukasz, imie matki Marjanna) oraz Leonora Rybicka (imię ojca Józef, imię matki Marjanna), Leonora ma również rosyjski paszport.

Nie wiemy, czy zawartość zakupionej paczki dotyczy jednej rodziny czy kilku.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. Może komuś z Państwa skojarzą się te zdjęcia i dokumenty z kimś z rodziny czy znajomych?

Agnieszka Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.