Kto wygrał w plebiscycie na Najfajniejszą Szkołę

Czytaj dalej
Fot. Marta Denisiuk
Marta Denisiuk

Kto wygrał w plebiscycie na Najfajniejszą Szkołę

Marta Denisiuk

Przedstawiamy „najfajniejsze” szkoły powiatu skierniewickiego. Przez dwa tygodnie uczniowie, nauczyciele i absolwenci oddawali. głosy na swoje szkoły

Tysiące głosów oddali internauci odwiedzający serwisy Naszemiasto.pl i Dzienniklodzki.pl w naszym plebiscycie na „Najfajniejsze Szkoły”.

Przedstawiamy zwycięzców powiatu skierniewickiego. Plebiscyt odbywał się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z miasta i powiatu.

W powiecie skierniewickim wygrały: Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze, Gimnazjum nr 2 w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Skierniewicach.

W kategorii podstawówek o pierwsze miejsce walczyło 36 placówek oświatowych z powiatu skierniewickiego. Tytuł najfajniejszej zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze. W tej kategorii rywalizacja była bardzo zacięta. Do ostatniej chwili w czołówce utrzymywały się Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Skierniewicach oraz Szkoła Podstawowa w Trzciannie. Ostatecznie pojedynek na głosy zwyciężył Nowy Dwór z wynikiem 3.265 głosów. Druga z kolei szkoła miała ich tylko o dwieście mniej.

- Wszystko zaczęło się od tego, że przewodnicząca rady rodziców przyszła do szkoły i powiedziała nam o plebiscycie- mówi Barbara Smolarek, dyrektor SP w Nowym Dworze. - Wtedy zaczęła się pełna mobilizacja. Jestem dumna, że to nam udało się wygrać, bo jesteśmy małą szkołą. Szczytem marzeń było drugie miejsc... Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, dzieci i naszych absolwentów mamy wygraną. Tytuł najfajniejszej szkoły dodał nam pewności i podkreślił przyjazną atmosferę, która panuje w naszej szkole - dodaje dyrektor Barbara Smolarek.

Podstawówka w Nowym Dworze liczy 148 uczniów wraz z dwoma oddziałami przedszkolnymi. Uczniowie chętnie spędzają w niej czas także po lekcjach. Co roku organizowany jest tutaj tzw. Dzień Rodziny. Na co dzień uczniowie korzystają też z szerokiego wachlarza kół zainteresowań - są dodatkowe zajęcia sportowe, taniec, nauka gry na gitarze i keyboardzie, koło fotograficzne, dziennikarskie, itd.

- Jeśli nie ma jeszcze zajęć z czegoś, co nas interesuje, pani dyrektor robi wszystko, by nam takie koło utworzyć - wyjaśnia Ola, uczennica klasy piątej. - Dzięki temu nauka nie jest nudna. Szkołę traktujemy jako swój drugi dom.

Pozostałe miejsca w pierwszej „dziesiątce” należą do Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach, Szkoły Podstawowej nr 7 w Skierniewicach, Szkoła Podstawowej nr 4 w Skierniewicach, Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach, Szkoły Podstawowej w Dębowej Górze oraz Szkoły Podstawowej w Winnej Górze.

Wśród 16 gimnazjów tytuł najfajniejszej szkoły otrzymało Gimnazjum nr 2 w Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach Szkoła zdobyła 806 głosów.

- O wygranej dowiedziałam się już po zakończeniu plebiscytu - przyznaje Sławomira Wenus, dyrektor ZSSO. - W głosowanie zaangażowali się przede wszystkim uczniowie klasy trzeciej. Najbardziej cieszy, że mimo, iż to już ich ostatnie miesiące w tej szkole, nadal chętnie się z nią utożsamiają.

Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Skierniewicach. Placówka z liczbą 764 głosów początkowo prowadziła. Trzecie miejsce na podium przypadło Gimnazjum w Zespole Szkół Integracyjnych w Skierniewicach (488 głosy). Pozostałe głosy oddano na: Publiczne Gimnazjum w Głuchowie, Gimnazjum w Makowie, Gimnazjum w Jeruzalu, Gimnazjum w Winnej Górze, Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, Gimnazjum w Strzybodze oraz Gimnazjum w Słupi.

Z kolei pierwsze miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych zdobył Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Skierniewicach. Szkoła wygrała z liczbą 445 głosów.

- O plebiscycie dowiedzieliśmy się ze strony internetowej - mówi Waldemar Janus, dyrektor budowlanki. - Cieszę się, że uczniowie się identyfikują z tą szkołą. To znaczy, że lubią tutaj być. Dlatego też zapraszam wszystkich gimnazjalistów 21 maja na dni otwarte najfajniejszej szkoły w powiecie skierniewickim!

Miejsce drugie wśród szkół ponadgimnazjalnych przypadło w udziale Zespołowi Szkół Zawodowych nr 2 im. chor. Józefa Paczkowskiego w Skierniewicach (249 głosów), a trzecie miejsce uzyskała Prywatna Policealna Szkoła Awangarda (140 głosów).

Kolejne miejsca wśród szkół ponadgimnazjalnych zdobyli: Bezpłatne Szkoły i Licea dla dorosłych „Cosinus”, Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach, Liceum im. B. Prusa w Skierniewicach, LO w Zespole Szkół nr 4 w Skierniewicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Godzianowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie.

Głosy można było oddawać przez dwa tygodnie przez portal Facebook, portal Naszemiasto.pl oraz za pomocą SMS-ów.

Za tydzień zaprezentujemy najfajniejsze szkoły w powiecie łowickim, a za dwa w powiecie rawskim.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Marta Denisiuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.