Którą akcję promocyjną pokochali mieszkańcy

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Którą akcję promocyjną pokochali mieszkańcy

Magdalena Grajnert

W historii miejskiej promocji na przestrzeni kilku ostatnich lat możemy mówić o jednej kampanii i dwóch akcjach promocyjnych.

- „I love SKC” jako kampania była przygotowywana przez rok na 555. urodziny miasta - mówi Anna Wolińska, naczelnik wydziału kultury i promocji ratusz. - Była to kampania młodzieżowa, z dużym budżetem i konsekwencją w działaniu. Był dwupoziomowy autokar, film promocyjny, konkursy w szkołach.

Pomysł na początkowo kontrowersyjne „I love SKC” chwycił. Nieco drapieżną grafikę pokochała młodzież. Młodsza siostra kampanii, „Ja 2 mieszkam” miała być uzupełnieniem wcześniejszej kampanii, a pociągnąć ją miał poprzedni sukces. Nie wypaliło.

- Logotyp odebrany czytelnie przez młodzież niekoniecznie dotarł do starszego pokolenia - przyznaje Anna Wolińska.

„Miłość, radość, dom” - to kolejna akcja. Jak słyszymy w urzędzie, to nie był czas na radykalną kampanię. Ale zbliża się rok jubileuszowy i wtedy mieszkańcom zostanie zaproponowana bardziej wyrazista akcja promocyjna.

- Postanowiliśmy nie rewolucjonizować tego, co jest i przypomnieć mieszkańcom jabłuszko, czyli obowiązujący i zarejestrowany znak graficzny - tłumaczy naczelnik Wolińska. - Ten logotyp miasta powstał w ramach wcześniejszej kampanii „Skierniewice - stolica nauk ogrodniczych”.

Która z tych trzech akcji promocyjnych najbardziej przypadła Państwu do gustu? Z którymi koszulkami najchętniej się identyfikujecie?

Zapraszamy do udziału w naszej sondzie na www.skierniewice.naszemiasto.pl

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.