Lato w mieście: Hip Hop Kings i Narodowe Czytanie 2019

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: Hip Hop Kings i Narodowe Czytanie 2019

Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Piątek, 6 września

godz. 17, CKiS: Wernisaż wystawy „Biało-czerwona”. Są to quilty przygotowane na konkurs Stowarzyszenia Polskiego Patchworku z okazji stulecia odzyskania niepodległości w 2018 roku. W CKiS można będzie obejrzeć ponad 60 prac w biało-czerwonych kolorach. Wstęp wolny.

Sobota i niedziela, 7-8 września

Rajd historyczny z okazji obchodów 80. rocznicy Bitwy nad Bzurą. 7 września o godzinie 8 następi wyjście spod Muzeum Historycznego Skierniewic do Kościoła Garnizonowego na mszę św. w intencji Żołnierzy 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty. O godzinie 9.30 nastąpi wymarsz i przejście przez miasto z kierunkiem na Łęczycę. Planowane dotarcie do Walewic o godzinie 18. Następnego dnia w Walewicach o godz. 9.30 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem. Później odbędzie się msza św., występ Arlety Lemańskiej i Wojciecha Bardowskiego oraz Regionalne i TowarzyskieZawody Jeździeckie o Memoriał 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich im. Króla Bolesława Chrobrego. Muzeum zachęca do wypatrywania ułanów i piechoty na ulicach i drogach na trasie ze Skierniewic do Łęczycy.

Sobota, 7 września

godz. 8, Rynek: Targi kolekcjonerów i staroci;

godz. 11-15, parowozownia: Dni otwarte. Wstęp wolny;

godz. 16, Muzeum Historyczne Skierniewic:
Narodowe Czytanie 2019. MBP i muzeum zapraszają do magicznego świata Brunona Schultza. Popołudnie umilą także ballady Leonarda Cohena w wykonaniu Piotra Barana, Alicji Baran i Zuzanny Baran. Czytać będą: Dorota Rutkowska, Jarosław Chęcielewski, Agata Niedziółka, Anna Janus, Mariusz Wielgosz, Darek Foks, Marek Zając, Przemysław Rybicki. Wstęp wolny.

godz. 17.50, CKiS: Hip Hop Kings. Podczas VI edycji na scenie wystąpią: Te-Tris, Łukasz „Małpa” Małkiewicz, PlanBe. Support zagrają: Wawson/Sughar, JKS x DIFEL. Wstęp wolny.

Niedziela, 8 września

godz. 11, CKiS: Dni otwarte Marta School Funlearning, Language workshop. W programie m.in.: piosenkowo - śpiewaj i ucz się języków - dzieci, Summer hits na językach - mlodzież, Minecraft challenge po włosku, Sardynia kraina marzeń, job interview, matura z angielskiego na medal, kultura tapas, świat rosyjskich baśni, zabawy dla dzieci, gry językowe, malowanie, bańki mydlane. Wstęp wolny.

Wydarzenia sportowe

Triathlon

II Triathlon Skierniewice oraz Duathlon dla dzieci nad Zalewem Zadębie

8 września odbędzie się druga edycja skierniewickiego triathlonu. Będzie się składał z jazdy rowerem, pływania kajakiem i biegania. Trasa rowerowa ma długość 27 km. Zawodnicy wystartują z Zalewu Zadębie. Będą jechać przez: al. Pieniążka, al. Rataja, ulice Widok, Czerwoną, .Warszawską. Póżniej przez Rudę-Ścieżkę Miłości, Samice, drogę polną, Miedniewice, skrzyżowanie Pamiętna DK70, skrzyżowanie przy Paintballu, ul.Graniczną i Strobowską. Meta będzie umiejscowiona nad Zalewem Zadębie. Później nastąpi czas na przepłynięcie jednej pętli po zalewie (3,5 km), a później na przebiegnięcie jednej pętli ścieżkami wokół zalewu (5 km). W związku z trasami rowerową i biegową w godzinach od 9.30 do 13 mogą wystąpić utrudnienia na trasie pieszo-rowerowej wokół zalewu oraz w godzinach od 10 do 11.45 na poszczególnych ulicach miasta Skierniewice.

Uczestnicy triathlonu będą ubrani w czerwone (start indywidualny) i żółte koszulki (sztafety). Indywidualnie wystartuje 45 osób. Są to osoby z różnych grup wiekowych ze Skierniewic, Zgierza, Drzewiec, Sochaczewa, Łodzi, Łęczycy, Warszawy, Radomia, Makowa, Granicy, Bełchatowa, Bedlna, Łowicza, Kutna, Bartnik, Aleksandrowa Łódzkiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Jeżowa i Chylic. Na starcie znajdzie się także 8 sztafet.

W czasie triathlonu wystartuje także Duathlon dla dzieci. Udział wezmą dzieci w wieku od 3 do 15 lat.

Godzina 9:

- kategoria wiekowa 11-12 lat - jazda rowerem 2 km + bieg na 1 km,

- kategoria wiekowa 13-15 lat - jazda rowerem 4650m (okrążenie Zalewu) + bieg na 1 km.

Godzina 10:15:

- kategoria wiekowa 3-4 lat - jazda rowerem 100 m + bieg na 100 m,

- kategoria wiekowa 5-6 lat - jazda rowerem 200 m + bieg na 100 m,

- kategoria wiekowa 7-8 lat - jazda rowerem 400 m + bieg na 300 m,

- kategoria wiekowa 9-10 lat - jazda rowerem 1,5 km + bieg na 500 m.

Organizatorem sportowej imprezy jest PTTK “Szaniec” w Skierniewicach.

Zawody Sportowo-Pożarnicze

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się 8 września o godzinie 14 na stadionie sportowym w Makowie przy ulicy Akacjowej.

Trójbój siłowy

V Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym ponownie pojawi się w skierniewickim OSiRze. Już w ten weekend siłacze zawitają do Skierniewic.

Skierniewicka impreza jest etapem w procesie kwalifikacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w listopadzie w Kownie na Litwie.

W tym roku udział w sportowej imprezie zadeklarowało około 300 sportowców. W sobotę rano zobaczymy występy juniorek i juniorów, po południu pojawią się seniorzy i weterani do 84 kg. W niedzielę w skierniewickim OSiRze pojawi się waga ciężka oraz juniorzy do lat 23. W rywalizacji wezmą udział Zuzanna Kula (aktualna wicemistrzyni w TSK), Anna Wieczorek (zdobywczyni Pucharu Europy), Krzysztof Wierzbicki i Sławomir Śledź (wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy).

Organizatorami imprezy są: Polski Związek Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego, Urząd Miasta Skierniewice, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach oraz Skierniewickie Stowarzyszenie „Sportowe Wariacje”.

Skierniewickie święto trójboju siłowego odbędzie się 7 i 8 września w hali nr 1 OSiR. Liczymy na wspaniałe wyniki.

Siatkówka plażowa

Kolejny turniej przed nami

8 września w Kompleksie Boisk Plażowych odbędzie się Turniej Siatkówki Plażowej AZS Kobiet i Mężczyzn. Zespoły będą się składać odpowiednio z dwóch kobiet lub dwóch mężczyzn. Rejestracja zawodników odbędzie się 15 minut przed rozpoczęciem. Start rozgrywek kobiet odbędzie się o godzinie 9.30, a mężczyzn o godz. 13.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.