Lato w mieście: koncert Hot Lips, wernisaż w BWA i Muzeasy

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: koncert Hot Lips, wernisaż w BWA i Muzeasy

Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Piątek, 12 lipca

godz. 18, BWA: Wernisaż wystawy ze zbiorów BWA „Ulotne chwile”. Prace będzie można oglądać do 28 lipca. Wstęp wolny.

Sobota, 13 lipca

godz. 13, sala widowiskowa MDK w Rawie Mazowieckiej: Letnia Scena Teatralna - „Mały Książę”. Bilety: 5 zł;

godz. 16, Rynek w Skierniewicach: Malarskie warsztaty plenerowe „Utrwalamy pejzaż” ze Zbigniewem Matyskiem. Koszt: 10 zł. Zapisy i informacje pod numerem 573 447 126 lub na adres mailowy: m.rafińska@muzeumskierniewic.pl. Uczestnicy proszeni są o przybycie z własnymi przyborami i narzędziami. Będą tworzyć prace w technice pasteli;

godz. 20, główne wejście CKiS:
Koncert Hot Lips. Zespół na warsztat bierze uważnie wyselekcjonowany, a przez wielu już zapomniany materiał, wpisujący się w charakter muzyki Blues, Jump Blues, Boogie czy Rockabilly. W skład zespołu wchodzą trzy wokalistki: Monika Nowicka, Agata Śwliwińska i Lidia Leitgeber. Na scenie pojawią się u boku instrumentalistów zakochanych w muzyce lat 50. i 60. Wstęp wolny.

Niedziela, 14 lipca

godz. 15, plaża przy ul. Konwaliowej: Animacje rodzinne. Wstęp wolny;

godz. 15, Muzeum Historyczne Skierniewic: Muzeasy, czyli Muzeum Dzieciom. W programie imprezy od godz. 15 do 18 strefa odpoczynku, gier i zabaw na terenie ogrodu Muzeum: gry wielkoformatowe, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, turniej w bule, malowanie ciałem, sprawnościowe tory przeszkód, gry i zabawy wodne, muzealna fotobudka i wiele innych atrakcji. Następnie o godz. 18 rozpocznie się mini disco, czyli szalone tańce dla wszystkich, a o 19 wieczorynka z dawnych lat: „Brzydkie kaczątko” i inne baśnie z projektora kliszowego. Wstęp wolny;

godz. 17, MDK w Rawie Mazowieckiej: Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Będzie to taneczne folklorystyczne show. W tym roku do Rawy Mazowieckiej zawitają: Anilana z naszego kraju, Akud „Jovan Popović” z Serbii, „Switanak” z Białorusi. Wstęp wolny.

Wtorek, 16 lipca i czwartek, 18 lipca

Rynek w Skierniewicach: Akcja zbiórki krwi ,,100 litrów krwi na 100. rocznicę” powołania policji.

Czwartek, 18 lipca

godz. 22, Zalew Zadębie: Kino letnie. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć „Przygody Rudego” (2011, Australia). Wstęp wolny.

Sport w mieście

Nocne Grand Prix w Siatkówce

Nocne Grand Prix w siatkówce odbędzie się w piątek, 12 lipca na orliku przy ul. Podkładowej 2 (Rawka). Odprawa techniczna rozpocznie się o godz. 17, a o 17.30 odędzie się pierwszy mecz. Turniej ma charakter otwarty. Każdy zgłoszony zespół rozegra minumum dwa spotkania. Dla uczestników turnieju i ich osób towarzyszących klub Drugi Dom zapewnia darmowe wejście, ciepły posiłek i niespodziankę. Zagrają zespoły pięciosobowe z co najmniej jednym kobiecym zawodnikiem. Wpisowe do turnieju wynosi: 50 zł od zespołu za każdy z etapów. Wszystkie informacje pod numerem telefonu 798-178-980.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.