Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: rajd 10. pułku piechoty i święto kwiatów

Lato w mieście: rajd 10. pułku piechoty i święto kwiatów
Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy? W tym tygodniu czeka nas moc atrakcji w Skierniewicach, Łowiczu i Rawie Mazowieckiej. Jak co roku nie możemy się doczekać Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. W Rawie Mazowieckiej odbędą się: impreza integracyjna oraz Piknik Niepodległościowy, a Łowicz zaprasza nas na rajd wspominający szlak bojowy 10. Pułku Piechoty.

Piątek, 14 września

godz. 21 - 24, ArtPiwnica w Łowiczu: Łowicz Friday Rock Night. Koncerty zespołów Konkubent i OKAP.

Sobota i niedziela, 15 - 16 września

41. Święto Kwiatów Owoców i Warzyw. W tym roku wystąpią na scenie głównej wystąpią Michał Szpak, Ania Dąbrowska, Mrozu, Kult, Boys, Piękni i Młodzi, Cleo i DJ Slavic i Wilki. Będzie można zwiedzić parowozownię, Pałac Prymasowski oraz obejrzeć wystawy artystyczne.

Sobota, 15 września

godz. 9.30 - 16, Łowicz: XV rajd „Szlakiem bojowym 10. Pułku Piechoty”. Rajd rozpocznie się złożeniem kwiatów i zniczy na grobie dowódcy pułku oraz na grobach żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. Rajd składa się z trasy rowerowej (30 km), pieszej (10 km) i spływu kajakowego (10 km).

godz. 17 - 19, Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju przy ul. Pijarskiej 2 w Łowiczu: Koncert patriotyczny zespołu Arka Noego. Uczestnicy koncertu otrzymają bezpłatnie wyjątkową publikację - śpiewnik patriotyczny. Wstęp wolny.

Niedziela, 16 września

godz. 10 - 12, Las przy drodze na Budy Grabskie: 5 etap II edycji „Rusz głową i orientuj się w terenie”. 5 etap należy do cyklu ośmiu marszo/biegów z mapą dla każdego: dzieci, młodzieży i dorosłych (dla wszystkich chętnych). Można startować w zespołach. Organizowany jest przez Skierniewickie Stowarzyszenie Radio orientacji Sportowej.

godz. 12 -17, Muzeum w Łowiczu: Łowickie drogi do Niepodległości EDD 2018. W programie wykłady, warsztaty i spacer historyczny.

godz. 14-21, Zamek Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej: Piknik Niepodległościowy. W programie imprezy m.in.: rekonstrukcje historyczne, kiermasz lokalnych artystów, stoiska z darmową grochówką, występy rawskich artystów, gra miejska, zumba, pokazy Braci Herbowej Ziemi Rawskiej, namoiot gier edukacyjnych IPN, występ zespółu Wesołe Nutki, Głuchowiacy, koncerty Pawła Konopackiego (utwory Jacka Kaczmarskiego), FORTECY, TADKA. km

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.