Lato w mieście: stulecie ZHP, rocznica wybuchu II wojny św.

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: stulecie ZHP, rocznica wybuchu II wojny św.

Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Piątek, 30 sierpnia

godz. 12, Starostwo Powiatowe w Skierniewicach: otwarcie wystawy poświęconej 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Wstęp wolny;

godz. 18, amfiteatr w Makowie:
Festiwal Kolorów. Wśród atrakcji: malowanie twarzy, kolorowe napoje dla dzieci, tęczowe desery, balony, trzy wyrzuty farbek holi, strefa plastycznych zabaw oraz megabańki mydlane. Wstęp wolny.

Sobota i niedziela, 31 sierpnia i 1 września

Muzeum Historyczne Skierniewic: Obchody stulecia skierniewickiego ZHP. W sobotę od godziny 10 do 13 będzie czynna wioska harcerska. Będą stoiska wszystkich drużyn i gromad oraz animacje dla dzieci (malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną, wielkie bańki mydlane, warsztaty z szycia ekoworeczków na zakupy) oraz kącik muzyczny. Cały dzień dostępny będzie tunel czasu i wystawa dotycząca historii hufca ZHP. Atrakcjami będą także biegi i zajęcia na trasach: zuchowej, harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej. O godzinie 18 rozpoczną się koncerty. Na scenie pojawi się Zofia Lelonkiewicz, a o godz. 19 zespół ZOUZY. W niedzielę o godz. 10 na Rynku nastąpi oficjalny apel podsumowujący wydarzenie.

Sobota, 31 sierpnia

godz. 11, CKiS: Warsztaty „Obudź w sobie artystę”. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują na nie wcześniejsze zapisy;

godz. 14-20, Zalew Zadębie: Skierniewickie Dni Energii. Wakacje zakończą się piknikiem ekologicznym dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy imprezy poznają odnawialne źródła energii. Na stołach multimedialnych uczestnicy imprezy zdobędą wiedzę poprzez zabawę aplikacjami ekologicznymi. Impreza będzie połączona z z piknikiem rodzinnym organizowanym przez pływalnię NAWA. Będzie można skorzystać z warsztatów judo, miasteczka ruchu drogowego dla dzieci. Wstęp wolny;

godz. 16, scena plenerowa CKiS: Koncert dla dzieci. Na scenie wystąpi zespół Kilersi z programem „Pan Tuwim i Pan Brzechwa Robią Show”. Wstęp wolny.

Niedziela, 1 września

godz. 13-17, Pałac Prymasowski: Zwiedzanie zabytku z przewodnikiem. Wstęp wolny;

godz. 16-19, Muzeum Historyczne Skierniewic:
Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. O godz. 16 odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Adama Bojary, o godz. 17 wykład historyczny, a o 18 projekcja filmiku z rekonstrukcji historycznej na okularach VR. Wstęp wolny.

Sport w mieście

Spływ rzeką Rawką

Spływ odbędzie się w dniach od 29 sierpnia do 1 września. Przewidziane są dwa etapy: na trasie z Nowego Dworu do Suliszewa i z Suliszewa do Sosenki.

Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn

Turniej odbędzie się 31 sierpnia w godzinach od 11 do 20. Organizatorem jest OSiR Skierniewice. Zgłoszenia będą przyjmowane przed turniejem w godzinach od 10 do 11. Wpisowe wynosi 30 zł od pary. System brazylijski do dwóch przegranych meczów. Turniej odbędzie się w Kompleksie Boisk Plażowych przy ul. Pomologicznej 10.

Śniadaniowy przejazd rowerowy

Przejazd rowerowy odbędzie się 1 września. Zbiórka uczestników przejazdy o godz. 9 na Rynku. Długość trasy to około 15 km. Będzie biegła ulicami miasta: Rynek - Gałeckiego - Konstytucji 3Maja - Jana III Sobieskiego - Unii Europejskiej - Mszczonowska - Podleśna - Trzcińska - Al. Pieniążka -
============05 BS Krótko - Tekst (45741230)============
Rondo im. Lecha Kaczyńskiego - Rawska - Al. Niepodległości - Batorego - Zadębie - Konwaliowa - Zalew Zadębie (meta). Udział jest bezpłatny.

V Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym

Zawody Pucharu Polski odbędą się w dniach 7 i 8 września w hali nr 1 OSiR w Skierniewicach. Organizatorami są: Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Urząd Miasta Skierniewice, OSiR, Skierniewickie Stowarzyszenie Sportowe Wariacje.

Triathlon i Duathlon

Zawody odbędą się 8 września. Start i meta nad Zalewem Zadębie. Na początku odbędzie się jazda rowerem na 25-km trasą przez Budy Grabskie. Później uczestnicy zawodów będą plywali kajakiem. Dystans to około 3 km. Następnie odbędzie się ostatni etap, czyli bieg na dystansie 5 km.Jednocześnie odbędzie się duathlon dla dzieci. Będzie to połączenie biegu z jazdą na rowerze. Dystanse będą się różnić w zależności ok kategorii wiekowej.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.