Lato w mieście: święto kwiatów i spotkanie autorskie

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: święto kwiatów i spotkanie autorskie

Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Piątek, 13 września

godz. 18, Miejska Biblioteka Publiczna: Wernisaż wystawy „Skierniewiczanie w kampanii wrześniowej 1939”. Będzie to wystawa fotografii z archiwum Andrzeja Krysiaka. Wstęp wolny.

Sobota i niedziela, 14 i 15 września

42. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Więcej informacji i pełny program na stronie 12-13.

Niedziela, 15 września

godz. 10-16, Skierniewice, ul. Adama Asnyka 92: Koduj z Gigantami! Są to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w 28 miastach w Polsce. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży o programowaniu oraz zapoznanie z nowymi technologiami. Zajęcia będą odbywać się w grupach do 12 osób. Tematyka będzie się różnić w zależności od klas: I-III SP - Scratch, Kodu, IV-VI SP - Scratch, App Inventor, VII-VIII SP, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne - C#, Visual Studio. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na: giganciprogramowania.edu.pl.

Poniedziałek, 16 września

Ostatni dzień zgłoszeń do III edycji konkursu filmów krótkometrażowych w ramach 8. Festiwalu Tosiek. Patronem festiwalu jest Antoni Nurzyński - słynny operator filmowy pochodzący ze Skierniewic. Film powinien mieścić się w 15 minutach. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: najlepszy film, najlepsze zdjęcia i nagroda publiczności. Pula nagród wynosi 2500 zł. Do udziału zaproszeni są wszyscy, także amatorzy.

Środa, 18 września

godz. 16.30, sala Strakacza CKiS: Wykład BWA „Nie tylko kwiaty”. Wygłosi go Wioletta Cicha. Podczas wykładu słuchacze poznają odpowiedź na pytanie, jakie miejsce w sztuce zajmuje temat martwej natury. Wstęp wolny.

Czwartek, 19 września

godz. 11, Kinoteatr Polonez: Światowy Dzień Inwalidów. Imprezę organizuje Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów;

godz. 18, Akademia Twórczości: Spotkanie autorskie z Andrzejem Kostusiakiem. Spotkanie jest połączone z promocją książki „Dlaczego Sobediany...”. Wstęp wolny. Autorowi bardzo zależy na zachowaniu rzetelnej wiedzy dotyczącej części miasta noszącej nazwę Sobediany. Mieszkało tam wielu członków rodziny pana Andrzeja.

Wydarzenia sportowe

VII Cross rowerowy im. Mariana Dymka

W sobotę, 14 września w Parku Błonie w Łowiczu odbędzie się cross rowerowy. Rywalizacja będzie przebiegać w kategoriach wiekowych: 2011-2013, 2008-2010, 2005-2007, 2002-2004, open amatorzy (2201 i starsi), open profesjonaliści (2001 i starsi). Zapisy odbędą się przed rozpoczęciem rywalizacji o godzinie 10. Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania kasku. Rywalizacja w rocznikach 2002-2011 będzie się odbywać po terenie Parku Błonie, w rocznikach 2001 i starsi na terenie Parku Błonie i wzdłuż rzeki Bzury (2 pętle po 5 km), w kat. Open amatorzy - 3 pętle po 5 km z wykorzystaniem górki na Błoniach, w kategorii Open Profesjonaliści - 5 pętli po 5 km z wykorzystaniem górki na Błoniach.

I Porankowy Półmaraton Leśny

15 września odbędzie się I Porankowy Półmaraton Leśny. Organizatorami imprezy są:

Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk, Stowarzyszenie Razem dla Skierniewic. Półmaraton odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Skierniewice. Biuro zawodów będzie otwarte 15 września od godziny 7.30 do 9:30. Start i meta biegu będą zlokalizowane przy wjeździe do lasu na przedłużeniu ul. Nowobielańskiej. Długość trasy to 21 km po drogach leśnych i gruntowych. Zarejestrowanych jest 80 zawodników. Są to osoby niezrzeszone i zrzeszone w klubach: Dogoń Grodzisk Mazowiecki, Reebok Run Crew, Mała Lady Pank, Biegam dla Siebie, UKS Nawa Skierniewice, Krejzi TIM Błonie, Parkrun Skierniewice, Skierniewickie Poranki Biegowe, Wataha-Łączy nas bieganie, WPRunning, Orange Polska, Lodołamacz Skierniewice, Gabinet Fizjoterapii Paweł Lewandowski, Rawa Tim Zawsze Slim, Los Maruderos, tRUCHt Maraton Skierniewice. Partnerem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.