Lato w mieście: Święto Wojska Polskiego, rekonstrukcje i koncert poezji Baczyńskiego

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: Święto Wojska Polskiego, rekonstrukcje i koncert poezji Baczyńskiego

Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Sobota, 10 sierpnia
godz. 19, Muzeum Historyczne Skierniewic: Koncert poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na scenie w muzeum wystąpią Sławomir Zygmunt (śpiew, gitara, harmonijka ustna) oraz Krzysztof Domański (gitara). Podczas koncertu widzowie posłuchają utworów z płyty „Z wiatrem / Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”. Bilety w cenie 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) do nabycia w dniu koncertu.

Niedziela, 11 sierpnia
godz. 12, altana w parku: Muzyczne Śniadanie na Trawie: NIVEL „Wielki Świat - tango, folk, jazz”. Będzie to przedostatni koncert w ramach cyklu. Ze względu na możliwe niekorzystne warunki pogodowe organizator zastrzega sobie możliwość odwołania koncertu plenerowego i przeniesienia go do sali kameralnej CKiS w Skierniewicach. NIVEL to zespół założony w 2010 roku. Specjalizuje się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycjach opartych o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Wstęp wolny;
godz. 15, plaża nad zalewem Zadębie: Animacje rodzinne. Wstęp wolny.

Wtorek, 13 sierpnia
godz. 12-14, scena plenerowa CKiS: Gralnia! Planszówki w plenerze razem ze SkierCon. W ofercie będzie kilkadziesiąt gier planszowych. W razie złej pogody impreza zostanie przeniesiona do wnętrza budynku. Wstęp bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Czwartek, 15 sierpnia
godz. 11-18: Obchody Święta Wojska Polskiego. O godzinie 11 odbędzie się uroczysta msza święta w kościele garnizonowym. Następnie o godz. 12 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Niepodległości na placu św. Jana Pawła II.
W programie także: godz. 13 - piknik wojskowy na placu św. Jana Pawła II, godz. 15 - pokazy i wprowadzenie do rekonstrukcji historycznej w ogrodzie Muzeum Historycznego Skierniewic, godz. 16 - rekonstrukcja historyczna w ogrodzie muzeum, godz. 17 - piknik grup rekonstrukcyjnych i piknik słowiański w ogrodzie muzeum . Wstęp wolny;
godz. 21, zalew Zadębie: Kino letnie. W tym tygodniu kolejny film w reżyserii Woody’ego Allena, czyli „Śmietanka towarzyska” (komedia, romans, 2016). Wstęp wolny.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.