Lato w mieście: Święto Wojska Polskiego, rekonstrukcje i koncert poezji Baczyńskiego

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: Święto Wojska Polskiego, rekonstrukcje i koncert poezji Baczyńskiego

Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Sobota, 10 sierpnia
godz. 19, Muzeum Historyczne Skierniewic: Koncert poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na scenie w muzeum wystąpią Sławomir Zygmunt (śpiew, gitara, harmonijka ustna) oraz Krzysztof Domański (gitara). Podczas koncertu widzowie posłuchają utworów z płyty „Z wiatrem / Sławomir Zygmunt śpiewa wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”. Bilety w cenie 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy) do nabycia w dniu koncertu.

Niedziela, 11 sierpnia
godz. 12, altana w parku: Muzyczne Śniadanie na Trawie: NIVEL „Wielki Świat - tango, folk, jazz”. Będzie to przedostatni koncert w ramach cyklu. Ze względu na możliwe niekorzystne warunki pogodowe organizator zastrzega sobie możliwość odwołania koncertu plenerowego i przeniesienia go do sali kameralnej CKiS w Skierniewicach. NIVEL to zespół założony w 2010 roku. Specjalizuje się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycjach opartych o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Wstęp wolny;
godz. 15, plaża nad zalewem Zadębie: Animacje rodzinne. Wstęp wolny.

Wtorek, 13 sierpnia
godz. 12-14, scena plenerowa CKiS: Gralnia! Planszówki w plenerze razem ze SkierCon. W ofercie będzie kilkadziesiąt gier planszowych. W razie złej pogody impreza zostanie przeniesiona do wnętrza budynku. Wstęp bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Czwartek, 15 sierpnia
godz. 11-18: Obchody Święta Wojska Polskiego. O godzinie 11 odbędzie się uroczysta msza święta w kościele garnizonowym. Następnie o godz. 12 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Niepodległości na placu św. Jana Pawła II.
W programie także: godz. 13 - piknik wojskowy na placu św. Jana Pawła II, godz. 15 - pokazy i wprowadzenie do rekonstrukcji historycznej w ogrodzie Muzeum Historycznego Skierniewic, godz. 16 - rekonstrukcja historyczna w ogrodzie muzeum, godz. 17 - piknik grup rekonstrukcyjnych i piknik słowiański w ogrodzie muzeum . Wstęp wolny;
godz. 21, zalew Zadębie: Kino letnie. W tym tygodniu kolejny film w reżyserii Woody’ego Allena, czyli „Śmietanka towarzyska” (komedia, romans, 2016). Wstęp wolny.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.