Lato w mieście: wystawa o Mrożku i Folkowe Inspiracje

Czytaj dalej
Katarzyna Michałowska

Lato w mieście: wystawa o Mrożku i Folkowe Inspiracje

Katarzyna Michałowska

Co? Gdzie? Kiedy?

Piątek-niedziela, 28-30 czerwca

I Zlot Foodtrucków w Rawie Mazowieckiej z Gorilla Events. Impreza odbędzie się w piątek w godz. 16-22, w sobotę w godz. 12-22, w niedzielę w godz. 12-20.

Sobota, 29 czerwca

godz. 9-16, Rynek w Skierniewicach: Bezpłatne Badanie Płuc - SpiroBus. Nie obowiązują zapisy. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Trwa kilka minut. Po badaniu można skorzystać z bezpłatnej konsulatcji z pulmonologiem - alergologiem.Badanie jest bezpłatne;

godz. 10, Kinoteatr Polonez: Jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Agnieszki Madej;

godz. 14, Akademia Twórczości: Warsztaty: szkatułki - decoupage z efektem meatlu. Koszt: 40 zł;

godz. 14, zabytkowy park Kliniki Rehabilitacji Nowy Dwór, Nowy Dwór, Parcela 61: Mrożek „Życie warte jest życia”. Wystawa fotografii Pawła Chary. Na wystawie zostaną zaprezentowane fotografie Sławomira Mrożka. Celem wystawy jest ukazanie twórcy w zupełnie nowym świetle. Wystawa zostanie zaprezentowana w nieprzypadkowym miejscu. Klinika Rehabilitacji Nowy Dwór to miejsce, w którym słynny twórca kilkakrotnie przebywał w ostatnich latach swojego życia. To właśnie tu kręcono sceny filmowe wykorzystane w filmie dokumentalnym o życiu i twórczości pisarza. Autor wystawy Paweł Chara jest uznanym fotografem, osobistym sekretarzem pisarza, a także prezesem Fundacji Sławomira Mrożka. Udokumentował ostatnie lata życia twórcy. Wystawa będzie czynna do 31 sierpnia;

godz. 14, MDK w Rawie Mazowieckiej: ART Piknik na powitanie lata. Odbędzie się spektakl „Przygody Kapitana Haka”, animacje plastyczne, zabawy i konkursy oraz występ zespołu dziecięcego Wesołe Nutki. Wstęp wolny.

Niedziela, 30 czerwca

godz. 12-17, Rynek, altana w skierniewickim parku: Folkowe Inspiracje 2019 - Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych. Skierniewice wśród sadów i ogrodów. Impreza rozpocznie się o godz. 12 w Rynku odbędzie się folkowy taneczny mix, po którym mieszkańcy miasta i uczestnicy festiwalu przejdą korowodem do skierniewickiego parku. Na miejscu odbędzie się międzynarodowy koncert FOLK-RYTMY. Wystąpią zagraniczne i miejscowe grupy artystyczne. Nie zabraknie również stref animacji, warsztatów plastycznych i kwiatowych. Wstęp wolny;

godz. 15, Zalew Zadębie: Animacje rodzinne.

Czwartek, 4 lipca
godz. 22, Zalew Zadębie: Kino letnie „Valerian i miasto słońca".

Wydarzenia sportowe

Nocny Przejazd Rowerowy „Moje miasto Nocą”

Organizatorem imprezy jest OSiR Skierniewice. Celami przejazdu są: popularyzacja i upowszechnianie jazdy rowerem jako najprostszej formy aktywności ruchowej, integracja środowiska lokalnego oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nocny przejazd odbędzie się w piątek, 28 czerwca.

Od godz. 20 na skierniewickim Rynku odbędzie się znakowanie rowerów. Będzie Bus Serwis prowadzony przez RowerySKC, a o godz. 20.30 odbędzie się prelekcja KMP dot. Bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie wakacyjnym. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 21 na Rynku w Skierniewicach. Przed wyruszeniem pilot przejazdu rowerowego omawia trasę przejazdu z uwzględnieniem miejsc niebezpiecznych, stwarzających zagrożenia. Szacowana godz. startu to 21.15, a godz. zamknięcia 23. Trasa będzie miała długość ok. 15 km. Będzie przebiegała ulicami miasta Skierniewice. Na rajd nie obowiązują zapisy. Zgłoszenia do przejazdu tuż przed startem, a sam udział jest bezpłatny. Zaleca się używanie kasków oraz kamizelek odblaskowych oraz posiadanie dokumentu tożsamości, karty rowerowej lub prawa jazdy. Osoby poniżej 15 roku życia mogą wziąć udział w przejeździe pod opieką rodzica lub opiekuna.

Zumba

Wakacyjna darmowa zumba

Zajęcia darmowej zumby będą odbywać się w poniedziałki i czwartki w godz. 19 - 20.30 w parku miejskim przy amfiteatrze.Pierwsze zajęcia już 1 lipca. W razie deszczu zajęcia zostaną przeniesione na halę OSiR. Zaproszeni są dorośli i dzieci. Ważne, żeby zabrac ze sobą ręcznik, coś do picia oraz oczywiście dobry humor.

Testy piłkarskie

Unia Skierniewice zaprasza piłkarzy urodzonych w 1999 roku lub młodszych na testy w zespole 3 ligi i Klasy Okręgowej. Zainteresowani proszeni są o kontakt po adresem e-mail biuro@uniaskierniewice.pl W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, pozycję oraz aktualny klub. Należy je przesłać do 3 lipca. Testy piłkarskie odbędą się 11 lipca.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.