Magdalena Grajnert

Lepsza passa skierniewickiego szpitala

Lepsza passa skierniewickiego szpitala Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

W ubiegłym tygodniu szpital dostał dwie nowoczesne karetki. Poprawiają się wyniki finansowe placówki. Padła też deklaracja sfinansowania remontu bloku operacyjnego.

Od ubiegłego czwartku Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach dysponuje dwoma nowoczesnymi ambulansami. Samochody zostały zakupione przez spółkę Inwestycje Medyczne Łódzkiego za około 785 tys. złotych.

- Otrzymujemy karetki, które podniosą jakość naszych świadczeń zdrowotnych w zakresie transportu sanitarnego i poprawią pracę lekarzy, ratowników medycznych, a przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów - powiedział Eugeniusz Furman, dyrektor skierniewickiego szpitala. - Liczymy też na to, że własny transport szpitalny pomoże nam zaoszczędzić pieniądze.

Do tej pory za transport medyczny dla skierniewickiego szpitala odpowiadały firmy zewnętrzne. Wspomniano także o kłopotach, jakie pojawiały się w tym zakresie wcześniej, kilka lat temu - również te związane z transportem wewnętrznym między oddziałami ulokowanymi w różnych budynkach.

Otrzymane ambulanse to wysokospecjalistyczne jednostki przeznaczone do przewozu i intensywnej opieki, wyposażone m.in. w defibrylatory, respiratory transportowe i pompy infuzyjne.

Marszałek Witold Stępień wyraził zadowolenie z coraz lepszych wyników finansowych szpitala, zapowiedział też wsparcie kolejnego przedsięwzięcia. - Ze środków spółki zostanie sfinansowany remont bloku operacyjnego. Myślę, że to będzie nowa jakość w szpitalu - powiedział Witold Stępień.

O powstanie nowoczesnego bloku operacyjnego szpital stara się od dawna i wreszcie znalazły się pieniądze na jego remont - po rozstrzygnięciu konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego.

Marszałek tłumaczył, że powstanie takiego bloku w tej części województwa jest bardzo ważne, tym bardziej, że z usług skierniewickiego szpitala korzystają też mieszkańcy woj. mazowieckiego i między szpitalami w Łódzkiem i Mazowieckiem wciąż odbywa się transport.

- Nowoczesny blok operacyjny w tej części województwa jest bardzo potrzebny - tłumaczył marszałek Witold Stępień. - W najbliższej okolicy nie ma placówki, która dawałaby możliwości zabiegowe na takim poziomie.

Skierniewicka chirurgia słynie z dobrej opieki i świetnych warunków, a także bardzo dobrego zespołu, którym kieruje dr Maciej Rurarz. Jak tłumaczył nam ordynator, na sukces oddziału składają się trzy filary: świetni chirurdzy, wspaniałe instrumentariuszki i dobra współpraca z anestezjologiem.

Rocznie przez oddział chirurgiczny przewija się około 1.200 pacjentów, z czego 90 proc. jest operowanych - to trzeci wskaźnik w województwie. Blok operacyjny działa od 1966 roku. Jego remont potrwa do końca 2018 roku.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.