Roman Bednarek

List Czytelniczki w sprawie Szkoły Podstawowej nr 1

Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza Fot. Roman Bednarek Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza
Roman Bednarek

Jestem stałą czytelniczką „ITS”, interesuję się tym co dzieje się w moim mieście. Chciałabym się odnieść do artykułu z ubiegłego numeru ITS pt: „Problem Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. H. Sienkiewicza nadal nie rozwiązany.” Miałam przyjemność mieć kontakt z tą szkołą, przemili uczniowie (urwisów też trochę jest), miła dyrekcja, nauczyciele i pracownicy tej placówki.

Ale ciasnota okropna, deszcz leje się do pokoju nauczycielskiego i nie tylko, brak bezpieczeństwa na schodach - takie wąskie przejścia. Niektóre lekcje prowadzone są w tak małych pomieszczeniach, gdzie nauczyciel ma tablice nad głową.

Chyba zależy nam na wykształceniu naszych dzieci, na ich bezpieczeństwie i zdrowiu, tym bardziej w dobie pandemii koronawirusa. Szkoła nr 1 powinna być przeniesiona na ul. Kilińskiego, gdzie można swobodnie oddychać, jest przestrzeń, zielono, sympatycznie. Dlaczego pani kurator Irena Lesiak wydała negatywną opinię?

Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.