Łowicka drogówka 22 stycznia przeprowadzi w powiecie akcję "Prędkość"

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Łowicka drogówka 22 stycznia przeprowadzi w powiecie akcję "Prędkość"

Rafał Klepczarek

Funkcjonariusze drogówki na głównych ciągach komunikacyjnych powiatu łowickiego w środę (22 stycznia) w godz. 6-22 będą prowadzić akcję „Prędkość”.

Głównym celem policyjnych działań będzie przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Analiza zdarzeń drogowych wskazuje, że przyczyną wielu wypadków i kolizji jest nadmierna prędkość. Eliminowanie tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań policji.

Patrole drogówki będzie można spotkać na drogach krajowych (DK 14, DK 70 i DK 92) i wojewódzkich (DW 584, DW 703 i DW 704). Dla bezpieczeństwa oraz zasobności portfela lepiej więc zdjąć nogę z gazu…

Środowa akcja ma charakter powiatowy. Dzień później policja w całym kraju przeprowadzi akcję "Niechronieni". Na celowniku mundurowych będą wtedy piesi i rowerzyści. Warto więc pamiętać o działających światłach w jednośladach oraz przechodzeniu przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.