Rafał Klepczarek

Łowicki ogólniak jako pierwszy w kraju uruchomi klasę o profilu cyberbezpieczeństwo

Umowę w imieniu powiatu łowickiego podpisał starosta Marcin Kosiorek (drugi z prawej) Fot. MON Umowę w imieniu powiatu łowickiego podpisał starosta Marcin Kosiorek (drugi z prawej)
Rafał Klepczarek

Ministerstwo Obrony Narodowej, we współpracy z Politechniką Łódzką, Polską Grupą Zbrojeniową oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu uruchomiło pilotażowy program nauczania w zakresie cyberbezpieczeństwa. W jego ramach w liceach ogólnokształcących powstaną klasy o profilu cyberbezpieczeństwa.

W kolejnych latach planowane jest rozszerzenie programu na pozostałe województwa - czytamy na stronie internetowej MON. - Docelowo w każdym województwie będzie liceum realizujące program z klasą o profilu cyberbezpieczeństwo.

Na mocy podpisanego porozumienia resort obrony zobowiązał się do objęcia programu patronatem i udzielania wsparcia merytorycznego dla przedsięwzięcia poprzez delegowanie ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa z podległych jednostek organizacyjnych.

Ministerstwo Obrony Narodowej będzie również odpowiedzialne za wsparcie organizacji praktyk dla uczniów klas biorących udział w projekcie oraz opiniowanie programu nauczania. Z kolei Politechnika Łódzka zapewni nadzór merytoryczny nad realizacją programu nauczania, który przygotuje powiat, wraz z rozszerzeniem przedmiotów z zakresu matematyki i informatyki oraz zapewni kadrę naukowo-dydaktyczną.

Oprócz utworzenia klas o profilu cyberbezpieczeństwo współpraca w ramach zawartego porozumienia obejmuje także przygotowanie kadry pedagogicznej, udostępnianie specjalistycznych pracowni informatycznych oraz pracowni z zakresu technologii informatycznych dla uczniów i nauczycieli objętych programem.

Porozumienie w tej sprawie zawarto 15 marca w siedzibie MON w Warszawie. Na dokumencie o swoje podpisy złożyli: Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON, prof. Sławomir Wiaka, rektor Politechniki Łódzkiej, Sebastian Chwałek, wiceprezes zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz Marcin Kosiorek, starosta łowicki.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.