Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki 2018/19 [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki 2018/19 [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

Słuchacze Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w środę (3 października) zainaugurowali kolejny rok akademicki w sali barokowej Muzeum w Łowiczu.

Początki ŁUTW sięgają końca 2007 roku. Rok później zaczął on działać jako stowarzyszenie kierowane przez prezes Bożenę Wójt. Obecnie skupia on 230 mieszkańców powiatu łowickiego oraz pojedyncze osoby z ościennych.

Środowy wykład inauguracyjny wygłosił prof. Wiktor Łyjak, kierownik Zakładu Historii, Teorii i Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W Łowiczu jest on szerzej znany, jako lider Międzynarodowego Festiwalu Organowego „Johann Sebastian Bach” w Łowiczu.

W ciekawy, a zarazem przystępny sposób omówił on muzykę baroku w Łowiczu. Warto podkreślić, że wykład ten odbył się właśnie w sali barokowej łowickiej placówki muzealnej.

W ramach ŁTUW można m. in. brać udział w nauce języka angielskiego oraz zajęciach typu aerobik, i brydż sportowy, a także w kole tanecznym, plastycznym, kulinarnym, rowerowym oraz turystyki górskiej.

Celem, który stawia sobie prezes Bożena Wójt jest utworzenie w Łowiczu domu dziennego pobytu seniora, gdzie członkowie ŁUTW będą mogli spotykać się na wykładach oraz innego typu zajęciach integracyjnych społeczność, która jest coraz liczniejsza w pelikanim grodzie.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.