Łowickie Żniwa 2016 (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Łowickie Żniwa 2016 (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Ponad pięć tysięcy osób bawiło się 17 lipca na Łowickich Żniwach 2016 w skansenie wsi księżackiej w Maurzycach. Niedzielnej imprezie patronowała redakcja „Dziennika Łódzkiego”.

W tym roku główną atrakcją imprezy, którą od czterech lat organizuje starostwo powiatowe, był występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego, który po raz pierwszy w historii wystąpił w Łowickiem w pełnym 150-osobowym składzie.
Łowickie Żniwa 2016 rozpoczęło nabożeństwa w zabytkowym kościele w maurzyckim skansenie. Odprawił je ks. Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Po jego zakończeniu zespół folklorystyczny Boczki Chełmońskie zaprezentował obrzęd żniwny.
Powiatową imprezę oficjalnie otwarta zostanie o godz. 17.30. Wtedy też wręczona została nagroda im. Władysława Grabskiego. Wyróżnienie imienia przedwojennego premiera RP, pochodzącego spod Łowicza otrzymała Anna Leszczyńska, która prowadzi w mieście nad Bzurą biuro podatkowe „Aneks”.
Władze powiatu rozstrzygnęły także konkurs dla kół gospodyń wiejskich na najsmaczniejszy chłodnik. Tradycyjnie już nagrodzone zostały wszystkie jego uczestniczki.
O godz. 18 rozpoczął się blok estradowy. Jako pierwszy na scenie pojawił sie Zespół Pieśni i Tańca Kalina z Domaniewic, który w lipcu zdobył I nagrodę na festiwalu Folklor Świata w Zduńskiej Woli. Godzinę później wystąpiła dziecięca grupa ludowa Kocierzewiacy, a na godz. 19.30 zaplanowano koncert gwiazdy wieczoru - słynnego Mazowsza.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.