Natalia Zwolińska

Łowicz. Będzie sala gimnastyczna za 8 milionów zł

Łowicz. Będzie sala gimnastyczna za 8 milionów zł
Natalia Zwolińska

Niemal 4 mln zł trafi do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Łowiczu z programu „Sportowa Polska”. Pieniądze te zostaną przeznaczone na budowę nowoczesnej sali gimnastycznej, która zostanie połączona z budynkiem szkoły. Całość inwestycji pochłonie około 8 mln zł.

W czwartek, 22 lipca, ogłoszone zostały wyniki głównego naboru do programu „Sportowa Polska”. Założeniem programu jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Wśród projektów, które pozyskały finansowanie, jest złożony przez Powiat Łowicki. Dotyczy on budowy nowoczesnej sali gimnastycznej przy ZSP nr 4 w Łowiczu.

Planowana sala gimnastyczna będzie miała powierzchnię użytkową ponad 1072 mkw. Znajdzie się tam jedno pole do gry w piłkę ręczną, cztery pola do gry w siatkówkę, trzy do gry w koszykówkę oraz kort. W nowoczesnej sali gimnastycznej przewidziano również ściankę wspinaczkową oraz 16 podwójnych drabinek do ćwiczeń gimnastycznych. Zaplecze sali stanowić będą cztery szatnie z dwoma umywalniami, pokój nauczycieli wychowania fizycznego z pomieszczeniem sanitarnym, magazyn sprzętu sportowego oraz pomieszczenie porządkowe. Dodatkowo wygospodarowano miejsca na szatnie oraz pomieszczenie siłowni. Na drugim piętrze budynku zaprojektowano widownię dla 221 kibiców, w tym dwa stanowiska dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Poza strefą widowni na drugiej kondygnacji zaprojektowano dwie salki gimnastyczne o powierzchni użytkowej 57 mkw oraz 149 metrów kwadratowych z dwoma szatniami i umywalnią.

Sala gimnastyczna z zapleczem zostanie funkcjonalnie połączona z istniejącym budynkiem szkoły poprzez projektowaną klatkę schodową z windą obsługującą zarówno dwie kondygnacje budynku sali gimnastycznej jak i cztery kondygnacje budynku szkoły. Pozwoli to na połączenie komunikacyjne z salą gimnastyczną dla osób niepełnosprawnych z każdej kondygnacji szkoły. Będzie to bardzo duże udogodnienie, ponieważ w chwili obecnej szkoła w ogóle nie posiada windy.

Oprócz samych inwestycji w sali zaplanowano również zagospodarowanie terenu wokół budynku.

Powstanie pochylnia dla osób niepełnosprawnych wraz z balustradami, stojaki na rowery, a teren zostanie utwardzony, ogrodzony oraz powstaną tereny zielone.

Całkowity koszt budowy sali gimnastycznej w ZSP nr 4 w Łowiczu to około 8 mln zł. Ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dotacja wynosi niemal 4 mln zł. Planowany termin zakończenia budowy tego nowoczesnego obiektu to 2023 lub 2024 rok.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.