Łowiczanie wybrali inwestycje do budżetu obywatelskiego

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Łowiczanie wybrali inwestycje do budżetu obywatelskiego

Rafał Klepczarek

Prawie 3,3 tys. łowiczan wzięło udział w internetowym i papierowym głosowaniu na propozycje zgłoszone do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Burmistrz Krzysztof Kaliński przeznaczył na realizację inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców 1 mln zł, czyli po 100 tys. zł na każdą z dziesięciu dzielnic Łowicza.

- Bardzo mnie cieszy, że z roku na rok coraz więcej mieszkańców Łowicza włącza się w wybór inwestycji w ramach budżetu partycypacyjnego – mówi burmistrz Krzysztof Kaliński.

Mieszkańcy Bratkowic w głosowaniu internetowym i w jego tradycyjnej formie wybrali remont nawierzchni boiska sportowego przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Ma się ono wzbogacić o tartanową nawierzchnię. W przyszłym roku na Bratkowicach zostanie także rozbudowana plenerowa siłownia, która powstała za pieniądze z tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Stare Miasto po zaciekłej walce na głosy wybrało ułożenie kostki brukowej na ul. Magazynowej i ul. Basztowej, wzdłuż ogrodzenia baszty gen. Klickiego, oraz wykonanie brakującego fragmentu chodnika przy ul. Turystycznej. Inwestycja ta zaledwie czterema głosami wygrała z pomysłem oświetlenia ul. Jana Wegnera.

Mieszkańcy Nowego Miasta największą liczbą głosów obdarzyli pomysł obsadzenia zielenią okolic ul. Kurkowej, Przyrynku i Nowego Rynku.

Ciekawie było także na Zatorzu. W głosowaniu papierowym montaż lamp na skwerze przy dworcu PKP Łowicz Główny zremisował z budową placu zabaw przy ul. Żwirki i Wigury. Natomiast większość internautów postawiła na tę drugą inwestycję i to ona zostanie zrealizowana.

Na osiedlu Górki doszło do odwrotnej sytuacji. W głosowaniu internetowym modernizacja fragmentu ulicy Chabrowej zremisowała z budową ul. Kurpińskiego. W czasie głosowania osobistego górczanie wybrali realizację tej pierwszej inwestycji.

Z kolei na os. Starzyńskiego do realizacji w przyszłym roku wybrano budowę przejścia dla pieszych przez ulicę o takiej samej nazwie. Nowa zebra ma powstać między blokami 6 i 7.

Na os. Dąbrowskiego po zaciętej walce głosowanie wygrała budowa chodników dla pieszych po obu stronach ul. Wojska Polskiego oraz za garażami do ul. Ułańskiej. Dużym społecznym poparciem cieszyła się także propozycja zagospodarowania skweru imienia Błogosławionej Bolesławy Lament.

Mieszkańcy Kostki uznali, że w przyszłym roku władze Łowicza powinny zbudować chodnik przy ul. Jana Pawła II (od ul. Radzieckiej). Natomiast korabczanie wybrali położenie chodnika przy ul. Legionów (od ul. Zielonej).

Wykaz przyszłorocznych inwestycji, które zostaną zrealizowane w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2016, zamyka odbudowa i rozbudowa ścieżki zdrowia w Lasku Miejskim. Pomysł ten zdobył największe poparcie mieszkańców łowickiego Przedmieścia.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.