Rafał Klepczarek

ŁSM ociepli w tym roku pięć bloków na os. Bratkowice

Prezes Ruta pierwsze przetargi chce ogłosić już w lutym Fot. Rafał Klepczarek Prezes Ruta pierwsze przetargi chce ogłosić już w lutym
Rafał Klepczarek

Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje w tym roku ocieplenie pięciu bloków na osiedlu Bratkowice. ŁSM chce zarezerwować na ten cel 1,8 mln zł.

- Prace termomodernizacyjne w tym roku przeprowadzone zostaną w budynkach o numerach 21, 22, 23, 24 i 33 na Bratkowicach - zapowiada Armand Ruta, prezes ŁSM. - Roboty obejmą także wymianę stolarki okiennej oraz niezbędne naprawy na klatkach schodowych.
Władze spółdzielni przetarg na ocieplenie bloków planują ogłosić w lutym. Już teraz do spółdzielni dzwonią przedstawiciele wielu firm, które chciałyby pozyskać spółdzielcze zlecenie. Według wstępnego harmonogramu prace ociepleniowe mają zakończyć się z do 30 września.
Mieszkańcy bloków, które już zostały poddane termomodernizacji lub mają przejść taką operację w danym roku, płacą spółdzielni więcej niż lokatorzy z budynków nieocieplonych. Zostali ono bowiem objęci opłatami na rzecz funduszu termomodernizacyjnego. W skali miesiąca to 70 groszy za metr kwadratowy użytkowanej powierzchni mieszkania. Mieszkańcy bloków wytypowanych do ocieplenia wyższych czynszów mogą spodziewać się już od 1 kwietnia tego roku.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.