Natalia Zwolińska

ŁSM wybuduje blok oraz segmentowiec. Chętnych jest więcej niż mieszkań

ŁSM wybuduje blok oraz segmentowiec. Chętnych jest więcej niż mieszkań
Natalia Zwolińska

W Łowiczu powstaną nowe mieszkania i segmenty. Inwestorem jest Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która planuje wybudować blok wielorodzinny oraz segmentowiec na osiedlu Bratkowice. W obu budynkach mają łącznie powstać 104 mieszkania. Tymczasem chętnych jest ponad 300 osób.

Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła pierwszy etap zbierania podań od osób zainteresowanych nabyciem lokali mieszkalnych w planowanych budynkach na osiedlu Bratkowice.

W latach 2023-2024 na spółdzielczej działce przy skrzyżowaniu ul. Błogosławionej Lament i Bursztynowej powstanie pięciokondygnacyjny blok oraz segmentowiec z łącznie 104 lokalami mieszkalnymi i 6 usługowymi. Planowane jest wybudowanie segmentów składających się z 8 dwupoziomowych mieszkań oraz 5-kondygnacyjnego bloku, w którym znajdzie się 96 lokali mieszkalnych. Całość inwestycji Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej uzupełnią windy, podziemny parking na 62 auta i 96 komórek lokatorskich.

- Pragniemy podziękować państwu za olbrzymie zainteresowanie naszą inwestycją - informuje Mariusz Siewiera, prezes ŁSM. - Na liście chętnych do zakupu mieszkania w bloku lub w segmentowcu znalazło się ponad 300 osób.

Pod koniec maja wszystkie osoby zainteresowane zakupem mieszkań otrzymały do wypełnienia dokumenty związane z nową inwestycją łowickiej spółdzielni. Osoby, które w przyszłości chcą zamieszkać w nowoczesnym budownictwie zobowiązane są do przekazana uzupełnionego wniosku o przydział lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego w garażu podziemnym i komórki lokatorskiej do sekretariatu Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej do 25 czerwca. Do tego czasu przyjmowane będą również wnioski od osób, które do tej pory nie wyraziły jeszcze chęci zakupu mieszkania, czy segmentu.

- Na podstawie złożonych wniosków sporządzona zostanie zgodnie z regulaminem przydziałowym Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej lista osób chętnych do nabycia lokali - dodaje Marta Tylkowska, członek Zarządu ŁSM.

Nowa inwestycja ŁSM jest teraz na etapie opracowywania projektów wykonawczych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę oraz „kosztorysowania” prac budowlanych na osiedlu Bratkowice.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Natalia Zwolińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.