ŁSM wytypowała bloki do ocieplenia. Co z czynszami?

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

ŁSM wytypowała bloki do ocieplenia. Co z czynszami?

Rafał Klepczarek

Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje w 2016 roku ocieplenie aż siedmiu bloków na osiedlu Bratkowice. To o dwa budynki więcej niż w tym roku. ŁSM chce zarezerwować na ten cel 1,5 mln zł.

- Prace termomodernizacyjne przeprowadzone zostaną w budynkach o numerach 27, 28, 29, 30, 31, 32 i 34 na Bratkowicach - zapowiada Armand Ruta, prezes ŁSM.
Mieszkańcy bloków wytypowanych do ocieplenia wyższych czynszów mogą spodziewać się już od 1 kwietnia. Zostaną oni objęci opłatami na fundusz termomodernizacyjny, który wynosi 80 groszy za metr kwadratowych powierzchni.
Ocieplanie bloków na os. Bratkowice będzie kontynuowane w najbliższych latach. Po jego zakończeniu władze ŁSM zajmą się wymianą ocieplenia budynków na os. Starzyńskiego. Ich termoizolacja pamięta jeszcze lata 80. XX wieku.
Rada Nadzorcza ŁSM tradycyjnie w marcu zakończy prace nad spółdzielczym budżetem na 2016 rok. Prezes Armand Ruta zapowiada, że opłata na fundusz remontowy wynosząca 90 groszy za metr kwadratowy użytkowanej powierzchni nie powinna się zmienić. Podobnie ma być z zaliczkami na fundusz termomodernizacyjny. Niewielkiej korekcie mogą natomiast ulec opłaty eksploatacyjne, które dla każdego ze 123 spółdzielczych bloków ustalane są indywidualnie.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.