Mała Akademia Chopinowska Lato w Muzeum w Żelazowej Woli [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Redakcja

Mała Akademia Chopinowska Lato w Muzeum w Żelazowej Woli [ZDJĘCIA]

Redakcja

Położona w odległości 54 kilometrów od Warszawy Żelazowa Wola jest odwiedzana przez wielu turystów i melomanów z kraju i z zagranicy. Tu przyszedł na świat Fryderyk Chopin, tu też znajduje się park i muzeum - Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, w którym odbywają się cykliczne koncerty, zainicjowane w 1954 roku przez prof. Zbigniewa Drzewieckiego, wybitnego polskiego pianistę i pedagoga. Muzeum zaprasza na organizowane w Żelazowej Woli przedstawienia.

7 lipca
Sobotni Recital Chopinowski w Żelazowej Woli - Łukasz Byrdy.
ŁUKASZ PIOTR BYRDY urodził się 29.06.1994 r. w Katowicach. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Waldemara Andrzejewskiego i dr hab. Joanny Marcinkowskiej. Łukasz jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. W październiku 2015 r. uczestniczył w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, na którym zakwalifikował się do II etapu.
Wstęp:
W cenie biletu wstępu do Parku.
8 lipca
Niedzielny Recital Chopinowski w Żelazowej Woli - Marek Bracha.
Marek Bracha urodził się 3 II 1986 w Warszawie, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku siedmiu lat pod kierunkiem Marzeny Jasińskiej. W 2005 roku ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie pracował pod okiem Teresy Manasterskiej, Joanny Ławrynowicz i Alicji Palety-Bugaj. Z wyróżnieniem ukończył studia Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera. Artysta ma w swoim dorobku liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych. Ostatnio otrzymał II nagrodę [pierwszej nie przyznano] na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Mariańskich Łaźniach w Czechach w sierpniu 2010 roku. W październiku tego samego roku znalazł się on w grupie czterech pianistów reprezentujących Polskę w II etapie 16. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Poza tym Muzeum w Żelazowej Woli zaprasza także na Małą Akademię Chopinowską Lato.
8 lipca, 11.00-12.00
Tematem przewodnim kolejnego spotkania w ramach Małej Akademii Chopinowskiej Lato będą Walce.
W nawiązaniu do podróży Chopina do Wiednia, a także cytatu Roberta Schumanna dotyczącego walców polskiego artysty: "Arystokratyczność od pierwszej do ostatniej nuty," przeprowadzimy warsztat etykiety, któremu będzie towarzyszyło wykonanie walców Chopina m.in. Walca As-dur op. 64 nr 3 wraz z komentarzem do utworu.
Mała Akademia Chopinowska Lato to warsztaty muzyczne, które odbywają się w lipcowe niedziele w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli. W skład zajęć wchodzą: improwizacje ruchowe do muzyki, taniec, zajęcia teatralne, które pozwolą najmłodszym odkryć twórczość Chopina i innych kompozytorów.
Kolejne spotkania:
15 lipca O preludiach Bacha i Chopina
22 lipca Roztańczona miniatura. Mazurki
Miejsce i czas:
Zajęcia odbywają się w niedziele na scenie letniej – Barkaroli na terenie Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.
Wstęp:
W cenie biletu wstępu do parku (mieszkańcy miasta i gminy Sochaczew - wstęp wolny).

Kontakt:
Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli Żelazowa Wola 15, 96-503 Sochaczew
e-mail: zelazowawola.rezerwacje@nifc.pl
tel.: (+48 46) 863 33 00; (+48 46) 861 11 98
(w godzinach 9.00-16.00)

Fot. Wojciech Grzędziński / NIFC

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.