Małe Granty Kultury rozdane

Czytaj dalej
Fot. CKiS w Skierniewicach
Magdalena Grajnert

Małe Granty Kultury rozdane

Magdalena Grajnert

Centrum Kultury i Sztuki po raz pierwszy przyznało Małe Granty Kultury.

Dofinansowania projektów w wysokości od 2 do 4 tys. zł otrzymało 7 podmiotów.

- Projekty były naprawdę interesujące stąd decyzja o zwiększeniu puli dofinansowania z 20 tysięcy złotych do 21. 168 złotych - mówi Adam Michalak, główny specjalista ds. merytorycznych w skierniewickim CKiS.

Dofinansowanie w kwocie 2.750 zł otrzymał projekt „Sztuka Malucha” Agaty Kapuścińskiej. W jego ramach zorganizowane zostaną zajęcia plastyczne dla małych dzieci i rodziców. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział powiatowy dostało 3.600 zł na „Balladę o naszym mieście”. Projekt dotyczy tradycji skierniewickiej historii i więzi z miejscem zamieszkania i jest adresowany do dzieci i młodzieży. Katarzyna Elkner na „Zróbmy sobie teatr!” otrzymała 4 tys. zł. Za te pieniądze ludzie związani z Plantacją Teatru Realistycznego zorganizują zajęcia teatralne. Mikołaj Sumiński dostał 2 tys. zł na wystawę fotograficzną „Zatrzymaj chwilę”. Stowarzyszenie Romów w Skierniewicach otrzymało 3.118 zł na organizację Międzynarodowego Dnia Romów. GoWorld otrzymał 3.500 zł na „Skierniewicki Festiwal Podróżniczy GoWorld” - za przyznane pieniądze zorganizowane zostaną niekonwencjonalne spotkania z podróżnikami. Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja na projekt „Zaadoptuj rzekę w Skierniewicach” dostało 2.200 zł. Poza wystawą fotograficzną zorganizuje spotkania edukacyjne w szkołach.

- Porównując nasze pierwsze oraz wieloletnie łowickie doświadczenia nie mamy się czego wstydzić - podkreśla Adam Michalak z CKiS. Projekty będą realizowane od 11 kwietnia do końca listopada.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.