Małe Granty Kultury rozdane

Czytaj dalej
Fot. CKiS w Skierniewicach
Magdalena Grajnert

Małe Granty Kultury rozdane

Magdalena Grajnert

Centrum Kultury i Sztuki po raz pierwszy przyznało Małe Granty Kultury.

Dofinansowania projektów w wysokości od 2 do 4 tys. zł otrzymało 7 podmiotów.

- Projekty były naprawdę interesujące stąd decyzja o zwiększeniu puli dofinansowania z 20 tysięcy złotych do 21. 168 złotych - mówi Adam Michalak, główny specjalista ds. merytorycznych w skierniewickim CKiS.

Dofinansowanie w kwocie 2.750 zł otrzymał projekt „Sztuka Malucha” Agaty Kapuścińskiej. W jego ramach zorganizowane zostaną zajęcia plastyczne dla małych dzieci i rodziców. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział powiatowy dostało 3.600 zł na „Balladę o naszym mieście”. Projekt dotyczy tradycji skierniewickiej historii i więzi z miejscem zamieszkania i jest adresowany do dzieci i młodzieży. Katarzyna Elkner na „Zróbmy sobie teatr!” otrzymała 4 tys. zł. Za te pieniądze ludzie związani z Plantacją Teatru Realistycznego zorganizują zajęcia teatralne. Mikołaj Sumiński dostał 2 tys. zł na wystawę fotograficzną „Zatrzymaj chwilę”. Stowarzyszenie Romów w Skierniewicach otrzymało 3.118 zł na organizację Międzynarodowego Dnia Romów. GoWorld otrzymał 3.500 zł na „Skierniewicki Festiwal Podróżniczy GoWorld” - za przyznane pieniądze zorganizowane zostaną niekonwencjonalne spotkania z podróżnikami. Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja na projekt „Zaadoptuj rzekę w Skierniewicach” dostało 2.200 zł. Poza wystawą fotograficzną zorganizuje spotkania edukacyjne w szkołach.

- Porównując nasze pierwsze oraz wieloletnie łowickie doświadczenia nie mamy się czego wstydzić - podkreśla Adam Michalak z CKiS. Projekty będą realizowane od 11 kwietnia do końca listopada.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.