Marek Boroski z Łowicza został Pszczelarzem Roku 2019

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Marek Boroski z Łowicza został Pszczelarzem Roku 2019

Rafał Klepczarek

Marek Boroski z Łowicza zdobył tytuł Pszczelarza Roku 2019 w kategorii „Miód spadziowy”.

Prezes Regionalnego Koła Pszczelarzy w Łowiczu i zarazem lider Mazowieckiego Związku Pszczelarzy w Warszawie nagrodę odebrał w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z rąk Joanny Pawłowskiej-Tyszko, prezes Fundacji Ekonomicznej i Rozwoju Obszarów Wiejskich. To właśnie stołeczna fundacja jest organizatorem piątej edycji konkursu „Pszczelarz Roku”.

Marek Boroski, który jest także aktywnym radnym miejskim w Łowiczu, otrzymał również wyróżnienie za długoletnie zaangażowanie i wkład na rzecz rozwoju polskiego pszczelarstwa. W hodowli pszczół mieszkaniec Łowicza realizuje się od ponad pół wieku.

Na dyplomach, które otrzymał pszczelarz z Łowicza podpisał się Jan Ardanowski, minister rolnictwa oraz Andrzej Romaniuk, główny inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych. - Przesłałem próbkę mojego miodu, która została przebadana w instytucie w Puławach i uzyskała najlepszą notę z wszystkich miodów spadziowych zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu - cieszy się z odniesionego sukcesu Marek Boroski.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.