Magdalena Grajnert

Marek Pastusiak rozpoczął pracę w Rawie

Marek Pastusiak rozpoczął pracę w Rawie
Magdalena Grajnert

Odbyło się pierwsze posiedzenie komisji opiniującej projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. W skład komisji wchodzą przedstawiciele rady miasta, me przez mieszkańców zostaną zrealizowane do końca roku. W tym roku na realizację budżetu obywatelskiego miasto przeznaczyło 100 tys.

Janusz Marek Pastusiak, samorządowiec do tej pory związany ze Skierniewicami, od kilku dni pełni funkcję wiceburmistrza Rawy Mazowieckiej. Przez blisko półtora miesiąca Dariusz Misztal nie miał zastępcy.

- To kompetentny samorządowiec i menedżer, na takiej osobie mi zależało
- powiedział o swoim zastępcy Dariusz Misztal, burmistrz Rawy. - Chciałbym, żeby mi pomógł w pracy urzędu - dodaje.

Dariusz Misztal zapowiedział, że w sytuacjach poważnych obydwaj panowie będą wspólnie podejmowali decyzje
.

Do zakresu kompetencji Marka Pastusiaka będzie należał Wydział Gospodarki Komunalnej i Rawskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. Wiceburmistrzowi podlega straż miejska. Będzie także zawiadywał wydziałem oświaty, kultury, sportu i zdrowia, obejmie także kierownictwo nad komisją przetargową.

Władze miasta planują cykliczne spotkania ze wszystkimi szefami jednostek, prawdopodobnie raz na dwa tygodnie. Burmistrz Dariusz Misztal podkreśla, że Marek Pastusiak jest człowiekiem bezpartyjnym i nie było powiązań ani nacisków, zadecydowały jedynie kwestie merytoryczne. Został powołany na obecną kadencję.

Zastępca burmistrza zapewnia, że chciałby zaoferować miastu swoją wiedzę, doświadczenie, kontakty i czas.

W pierwszej kolejności Marek Pastusiak planuje się zająć usprawnieniami w zakresie gospodarki komunalnej. - Jako spółka mieliśmy jeden cel - mówi były prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN sp. z o. o. w Skierniewicach. - Żeby cena usług była jak najniższa przy zaspokojeniu standardów świadczonych usług.

Opłaty za wodę i ścieki są w Rawie wyższe niż w Skierniewicach. W Rawie koszt wodościeku to 10,56 zł, natomiast w Skierniewicach 6,65 zł.

- To efekt dużego programu inwestycyjnego przy współudziale środków unijnych - stwierdza Marek Pastusiak. Nie wiadomo, czy stawki w Rawie Mazowieckiej zostaną obniżone.

- Jeszcze nie mam danych finansowych, będziemy robić wszystko, żeby dynamika wzrostu kosztów w tym zakresie była jak najmniejsza - mówi wiceburmistrz Pastusiak.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.