Marki regionalne "Łowickie" 2019 zostały przyznane

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Marki regionalne "Łowickie" 2019 zostały przyznane

Rafał Klepczarek

Olga Buława, Miss Polski 2018 wraz z przedstawicielami władz powiatu w piątek (22 lutego) wręczyła nagrody dedykowane firmom, instytucjom oraz osobom prywatnym, które swoją działalnością promującym region łowicki w kraju i za granicą. Super Marka „Łowickie” w tym roku trafiła do Marty Wróbel, właścicielki sklepu Folkstar.pl, zajmującego się handlem sztuką ludową i pamiątkami z naszego kraju.

Podczas gali w Muzeum w Łowiczu markami regionalnymi „Łowickie” docenieni zostali natomiast następujący nominaci: Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie, firma zajmująca się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych Lamela w Łowiczu, Oberża pod Złotym Prosiakiem w Nieborowie oraz UKS „Błyskawica” w Domaniewicach.

Muzeum, które prowadzi Wojciech Brzozowski nie tylko w Łowickiem znane jest z ruchomych rzeźb, które przyciągają wiele wycieczek z całego kraju. Firma Lamela zatrudnia ponad 300 osób i jest jednym ze znaczących pracodawców w Łowickiem.
Z kolei renoma nieborowskiej oberży wyszła poza powiat łowicki. W UKS „Błyskawica” pod okiem Mieczysława Szymajdy trenował natomiast nasz mistrz olimpijski – panczenista Zbigniew Bródka.

- Powiatowa nagroda daje jej laureatom możliwość sygnowania swoich produktów i działalności kodem kresowym w barwach łowickiego pasiaka – informuje Joanna Idzikowska ze Starostwa Powiatowego w Łowiczu. - Tytuł ten przez lata zdobył już renomę i bez wątpienia przyczynia się do szerokiej promocji dla działań społeczno–gospodarczych podmiotów związanych z naszym regionem.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.