Marszałek Witold Stępień "przywiózł" do Łowicza 116 tys. zł dla druhów (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Marszałek Witold Stępień "przywiózł" do Łowicza 116 tys. zł dla druhów (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień w piątek, 24 czerwca przyjechał do Łowicza, aby podpisać finansowe umowy z wójtami ośmiu gmin z powiatów łowickiego i brzezińskiego. Na ich podstawie władze województwa łódzkiego przekażą 116 tys. zł dofinansowania, które trafi do ochotniczych jednostek straży pożarnej.

W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył 700 tys. zł na pomoc finansową dla gmin z przeznaczeniem na zakup sprzętu służącego ochronie życia, mienia i środowiska przed pożarami oraz skutkami klęsk żywiołowych i innych groźnych wydarzeń losowych.
Pieniądze te trafią do 67 samorządów z województwa łódzkiego. Wśród nich jest osiem gmin, z którymi marszałek Stępień podpisał umowy w Starostwie Powiatowym w Łowiczu. 78 tys. zł trafi do druhów w powiecie łowickim: 8 tys. zł dla OSP w Starym Waliszewie (gm. Bielawy), 10 tys. zł dla OSP w Domaniewicach, 18 tys. zł dla OSP w Wiciu (gm. Kocierzew Płd.), 30 tys. zł dla OSP w Bocheniu (gm. Łowicz) i 12 tys. zł dla strażackiej jednostki w Bednarach (gm. Nieborów).
Natomiast do powiatu brzezińskiego władze województwa przekażą 38 tys. zł. 10 tys. zł z tej kwoty otrzyma OSP w Domosinie, 8 tys. zł – ochotnicy z Jeżowa, a 12 tys. druhowie z Rogowa.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.