Rafał Klepczarek

Marta Opach spod Łowicza potrzebuje pomocy. Nie odmawiajmy

Marta Opach jest zaskoczona, iż tak wiele osób zdecydowało się ją wesprzeć w walce z ciężką chorobą Fot. Facebook Marta Opach jest zaskoczona, iż tak wiele osób zdecydowało się ją wesprzeć w walce z ciężką chorobą
Rafał Klepczarek

Coraz więcej osób włącza się w akcję niesienia pomocy Marcie Opach z podłowickiej Guźni. Ciężko chora 41-latka walczy z czasem o życie. Zbiera pieniądze na zakup leku, który jest dla niej szansą na efektywne leczenie raka piersi.

Pani Marta mieszka pod Łowiczem z mężem oraz dwojgiem dzieci w wieku 13 i 16 lat. Choroba zaatakowała ją gwałtownie 11 lutego tego roku. Trzy dni później w walentynki mieszkanka powiatu łowickiego oraz jej bliscy poznali lekarską diagnozę.

Medycy stwierdzili złośliwy nowotwór piersi typu HER2 Zapada na niego 18 proc. chorych na raka piersi. – Bez odpowiedniego leczenia daje krótkie rokowania długości życia – informuje pani Marta, która prosi o finansowe wsparcie kosztownej terapii medycznej. - W pierwszym momencie załamałam się. Moje normalne życie legło w gruzach. Czasami wydaje mi się, że mogłam nie iść do lekarza, mogłam niczego się nie dowiadywać i nie martwić się o swoją przyszłość. Jednak nie poddaję się. Jest lek o nazwie Perjeta, nierefundowany w Polsce, mogący uratować mi życie.

Pani Marta w najbliższych tygodniach musi wziąć 6 ampułek leku, z których każda kosztuje ok. 11 tys. zł. Kobieta dodaje w swoim dramatycznym apelu, że ma naprawdę niewiele czasu. Tego typu leczenie jest skuteczne tylko przed operacją, po której będzie musiała przejść jeszcze radioterapię i rehabilitację.

- Jestem już po pierwszej chemii, w której niestety nie było Perjety, bo nie zdążyłam zebrać pieniędzy – informuje Marta Opach, która potrzebuje na leczenie 110 tys. zł. Do środy (27 marca) zebrano prawie 48 tys. zł.

Do akcji pomocowej na rzecz 41-latka włączyli się m. in. członkowie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Bez Nazwy w Łowiczu.

- Jeden z czterech tytułów filmowych, które zaprezentujemy w Marcowym Przeglądzie DKF Bez Nazwy - obraz „Faworyta”- zagramy dla potrzebującej pomocy Marty Opach – informuje Maciej Malangiewicz, dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury. - Projekcja odbędzie się w sobotę, 30 marca o godz.19.30 w dużej sali kina Fenix. Cegiełki, będące wejściówkami na film, w cenie 15 zł i wyższej są już dostępne kinowej kasie.

Pomaga także Justyna Bogusz. Łowiczanka stworzyła bazarek z licytacjami.

- Każdy na pewno ma w domu coś niepotrzebnego, więc może odezwać się do mnie na Facebooku i podesłać mi zdjęcie takiego przedmiotu - informuje pani Justyna. - Aktualnie w grupie są już 433 osoby. Licytować można m. in. vouchery restauracji, biżuterie, książki, sesje fotograficzne, kursy angielskiego i zabawki dla dzieci.

Osoby, chcące wesprzeć 41-latkę w walce o życie, proszone są także o wpłaty pieniędzy na poniżej podane konta.

Konto do wpłat PLN:

02 1600 1462 1811 6859 4000 0050
tytułując przelew: "Darowizna dla 0050 Marty Opach"

Konto walutowe USD:

Swift: BPKOPLPW, IBAN:PL98 1020 1042 0000 8502 0342 2383
Tytułując przelew: "Darowizna dla 0050 Marty Opach"

Konto walutowe EUR:

Swift: BPKOPLPW, IBAN: PL02 1020 1042 0000 8302 0374 6831
tytułując przelew: "Darowizna dla 0050 Marty Opach"

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.