Marysia Fidelus zebrała wiele nakrętek dla Zuzi Biernat

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Agnieszka Kubik

Marysia Fidelus zebrała wiele nakrętek dla Zuzi Biernat

Agnieszka Kubik

9 września w redakcji tygodnika „ITS" zjawiła się Marysia Fidelus z czternastoma pudłami pełnymi plastikowych nakrętek. Przyszła razem z kolegami i opiekunami z oddziału przedszkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka. Marysia wspólnie z rodzicami zebrała bardzo dużo plastikowych nakrętek. Przywiozła je specjalnie dla Zuzi Biernat.

Zuzia urodziła się z wadą wrodzoną przewodu pokarmowego. Jej jelita nie pracują prawidłowo, w związku z czym jest odżywiana dożylnie. Na 12 godzin dziennie musi być podłączana do pompy, bardzo szybko się też odwadnia.

Mimo to Zuzia jest bardzo energiczną i dobrze rozwijającą się dziewczynką, uczennicą SP nr 9. Ma brata bliźniaka Bartosza, starszego brata Iwo oraz bardzo kochających rodziców. Aby wspomóc kosztowne leczenie Zuzi jej mama, pani Agnieszka, bardzo prosi o pomoc w zbieraniu plastikowych nakrętek - te można przynosić m. in. do redakcji tygodnika „ITS” przy ulicy Batorego 21 w Skierniewicach. Nakrętki zbierane są również w SP nr 9, SP nr 7 oraz w Przedszkolu nr 2. Gdyby ktoś chciał wesprzeć Zuzię finansowo, to można wpłacać na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, Bank BPH SA, 15 1060 0076 0000 3310 0018 26 15 z dopiskiem 21269 Biernat Zuzanna. Dziękujemy za pomoc!

Przypominamy także o zbiórce pluszaków. Redakcja tygodnika „ITS" dołącza się do wielkiej zbiórki pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń. Drodzy darczyńcy, pamiętajcie jednak, że ważne jest to, aby każdy pluszak był nowy z metką, ponieważ zbiórka dotyczy dzieci po operacji. Zbiórkę prowadzimy do końca września. Zapraszamy z pluszakami do redakcji przy ul. Batorego 21.

Agnieszka Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.