Marysia Fidelus zebrała wiele nakrętek dla Zuzi Biernat

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Agnieszka Kubik

Marysia Fidelus zebrała wiele nakrętek dla Zuzi Biernat

Agnieszka Kubik

9 września w redakcji tygodnika „ITS" zjawiła się Marysia Fidelus z czternastoma pudłami pełnymi plastikowych nakrętek. Przyszła razem z kolegami i opiekunami z oddziału przedszkolnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka. Marysia wspólnie z rodzicami zebrała bardzo dużo plastikowych nakrętek. Przywiozła je specjalnie dla Zuzi Biernat.

Zuzia urodziła się z wadą wrodzoną przewodu pokarmowego. Jej jelita nie pracują prawidłowo, w związku z czym jest odżywiana dożylnie. Na 12 godzin dziennie musi być podłączana do pompy, bardzo szybko się też odwadnia.

Mimo to Zuzia jest bardzo energiczną i dobrze rozwijającą się dziewczynką, uczennicą SP nr 9. Ma brata bliźniaka Bartosza, starszego brata Iwo oraz bardzo kochających rodziców. Aby wspomóc kosztowne leczenie Zuzi jej mama, pani Agnieszka, bardzo prosi o pomoc w zbieraniu plastikowych nakrętek - te można przynosić m. in. do redakcji tygodnika „ITS” przy ulicy Batorego 21 w Skierniewicach. Nakrętki zbierane są również w SP nr 9, SP nr 7 oraz w Przedszkolu nr 2. Gdyby ktoś chciał wesprzeć Zuzię finansowo, to można wpłacać na konto Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, Bank BPH SA, 15 1060 0076 0000 3310 0018 26 15 z dopiskiem 21269 Biernat Zuzanna. Dziękujemy za pomoc!

Przypominamy także o zbiórce pluszaków. Redakcja tygodnika „ITS" dołącza się do wielkiej zbiórki pluszaków dla dzieci z sali wybudzeń. Drodzy darczyńcy, pamiętajcie jednak, że ważne jest to, aby każdy pluszak był nowy z metką, ponieważ zbiórka dotyczy dzieci po operacji. Zbiórkę prowadzimy do końca września. Zapraszamy z pluszakami do redakcji przy ul. Batorego 21.

Agnieszka Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.