Roman Bednarek

Matura w czasach pandemii. W skierniewickich szkołach nie było źle, ale w niektórych przypadkach mogło być znacznie lepiej

W skierniewickim Mechaniku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 60 maturzystów, a przeszły go pomyślnie 34 osoby, czyli 56,7 proc. zdających Fot. Roman Bednarek W skierniewickim Mechaniku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 60 maturzystów, a przeszły go pomyślnie 34 osoby, czyli 56,7 proc. zdających
Roman Bednarek

Tegoroczny egzamin maturalny po półrocznym okresie pandemii i zdalnego nauczania wzbudzał wiele emocji i obaw. Nic dziwnego - uczyć się w domu przed komputerem lub twarzą w twarz z nauczycielem i resztą klasy, to dwie różne rzeczywistości. W skierniewickich szkołach matura wypadła nieźle, chociaż w niektórych przypadkach była to zupełna porażka.

Znakomite wyniki osiągnęli maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach. Na 175 licealistów 97 proc. osób zdało egzamin dojrzałości, tylko sześć osób musi podejść do egzaminu poprawkowego w sierpniu - dwie z języka polskiego i cztery z matematyki.

- W tym roku nasi maturzyści uzyskali lepszy wynik niż w roku ubiegłym i to pomimo zdalnego nauczania - ocenia Anna Janus.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.