Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Mężczyzna włamywał się do domów w powiecie skierniewickim

Czytaj dalej
Redakcja

Mężczyzna włamywał się do domów w powiecie skierniewickim

Redakcja

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który włamywał się do domów na terenie Skierniewic i nie tylko. Policjanci odzyskali niektóre przedmioty pochodzące z przestępczych poczynań mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem.

Na początku grudnia 2018 roku doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych. 7 grudnia 2018 roku, sprawca włamując się do jednego z domów na skierniewickim osiedlu Zadębie, ukradł pieniądze, biżuterię i sprzęt elektroniczny. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w miejscowości Strzyboga. Pracując nad sprawą, na podstawie zgromadzonych materiałów, kryminalni wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą opisanych włamań.

To 25-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. 7 stycznia 2019 roku policjanci pojechali do Tomaszowa, gdzie zamieszkiwał wytypowany mężczyzna. Przeszukanie lokalu, który zajmował 25-latek, potwierdziło przypuszczenia policjantów – znaleźli skradzioną konsolę do gier, zabezpieczyli też między innymi telefony komórkowe, wyroby tytoniowe, alkohol i artykuły spożywcze.

Zatrzymany mężczyzna został dowieziony do Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. 8 stycznia usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do dwóch włamań na skierniewickim terenie.

Oświadczył, że pożyczonym samochodem przyjechał do Skierniewic i włamał się do przypadkowych domów. Część zebranych łupów miał zostawić sobie, a część sprzedać. Ustalenia policjantów wskazują, że 24-latek dokonał też kilku innych włamań na terenie województwa łódzkiego, w tym jednego do sklepu spożywczego. Postanowieniem skierniewickiego Prokuratora Rejonowego podejrzany został oddany pod dozór policji i ma zakaz opuszczania kraju.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać najnowsze wydanie Tygodnika ITS.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Tygodnika ITS
  • najnowsze e-wydanie Tygodnika ITS
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Redakcja

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.