Katarzyna Michałowska

Mężczyzna ze Skierniewic zatrzymany za kradzieże kół samochodowych

Mężczyzna ze Skierniewic zatrzymany za kradzieże kół samochodowych
Katarzyna Michałowska

Policjanci ze Skierniewic zatrzymali 31-latka podejrzanego o kradzieże kół z pojazdów, do których doszło w czerwcu i lipcu 2019 roku.

W czerwcu i lipcu w Skierniewicach dochodziło do częstych kradzieży kół samochodowych. Złodziej w nocy dokonywał kradzieży w różnych miejscach miasta, przed blokami, przy głównych ulicach. Samochody pozostawiał na podstawionych w miejsce kół kostkach brukowych.
Policjanci zatrzymali 31-letniego skierniewiczanina podejrzewanego o kradzieże. Mógł mieć także coś wspólnego z kradzieżą roweru z klatki schodowej przy ul. Trzcińskiej i kradzieżą z włamaniem do piwnicy przy ul. Sobieskiego, skąd również zniknął rower.
– W dniach 17 i 18 lipca 2019 roku zatrzymany 31-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów. 6 z nich dotyczyło przestępstwa kradzieży kół. Dodatkowe 2 zarzuty dotyczyły: kradzieży roweru z klatki schodowej i włamania do piwnicy – informuje rzecznik skierniewickiej policji. – Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, w tym rower i elektronarzędzie. Pozostałą część łupów, jak wskazują ustalenia – mężczyzna sprzedał na giełdzie przypadkowym osobom.
Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.