Roman Bednarek

Miasto ma dotację na remont dworku Konstancji Gładkowskiej

Zabytkowy dworek Konstancji Gładkowskiej od dawna stoi pusty i czeka na remont. Teraz nadeszła okazja na to... Fot. Roman Bednarek Zabytkowy dworek Konstancji Gładkowskiej od dawna stoi pusty i czeka na remont. Teraz nadeszła okazja na to...
Roman Bednarek

Miasto otrzymało dofinansowanie na ratowanie zabytkowego dworku Konstancji Gładkowskiej. Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało na ten cel 260 tys. zł. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że koszt remontu tego najstarszego w mieście zabytku architektury drewnianej oszacowany został na ponad 2,6 mln zł. Ale jest szansa na uzyskanie kolejnych pieniędzy.

W zabytkowym modrzewiowym dworku przez lata siedzibę miało Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic oraz Izba Historii Skierniewic. Z czasem jednak okazało się, że dworek jest już tak zniszczony, że nadaje się tylko do remontu. Na szczęście Izbę Historii Skierniewic zlikwidowano, a w jej miejsce powstało Muzeum Historyczne Skierniewic z siedzibą w wyremontowanym zabytkowym budynku po wojskowym lazarecie. Od tego czasu zabytek po Konstancji Gładkowskiej stoi pusty i czeka na remont, planowany już od dawna.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.