Roman Bednarek

Miasto musi zapłacić spółdzielni za brak mieszkań

Miasto tylko za wrzesień i październik musi zapłacić SSMprawie 32 tysięcy złotych odszkodowania za niezapewnienie lokali socjalnych lub zastępczych dla Fot. Wojciech Kubik Miasto tylko za wrzesień i październik musi zapłacić SSMprawie 32 tysięcy złotych odszkodowania za niezapewnienie lokali socjalnych lub zastępczych dla osób, wobec których sąd orzekł eksmisję
Roman Bednarek

Władze lokalne tylko za wrzesień i październik muszą zapłacić Skierniewickiej Spółdzielni Mieszkaniowej 32 tys. zł odszkodowania za niezapewnienie lokali socjalnych lub zastępczych dla osób, wobec których sąd orzekł eksmisję. Rocznie do spółdzielni wpływa nawet 170 tys. zł. Czy miastu to się bardziej opłaca niż budowa mieszkań ?

Skierniewicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zarządza największą liczbą mieszkań w mieście, więc i odszkodowania, jakie płaci miasto z tytułu niezapewnienia lokalu osobom z orzeczeniem eksmisji są dla niej największe. Jak informuje prezes spółdzielni jest około 50 takich lokatorów. Są to osoby, które nie płącą czynszu za użytkowane mieszkanie i mają z tego tytułu zaległości.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.