Roman Bednarek

Miasto obchodzi swoje urodziny. Przyjęto, że Rawa ma 700 lat

Tak wyglądały obchody urodzin Rawy Mazowieckiej w 2018 roku. Na scenie prezes Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele Mariusz Kozłowski. Wówczas przyjęto, Fot. Archiwum Tak wyglądały obchody urodzin Rawy Mazowieckiej w 2018 roku. Na scenie prezes Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele Mariusz Kozłowski. Wówczas przyjęto, że Rawa ma... 790 lat
Roman Bednarek

Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele organizuje 700. urodziny miasta. Jak tłumaczy prezes stowarzyszenia Mariusz Kozłowski, tyle lat minęło od pierwszej wzmianki o Rawie jako mieście. Trzy lata temu stowarzyszenie obchodziło urodziny Rawy na podstawie pierwszej wzmianki o miejscowości Rawa z 1228 roku.

Teraz obchody jubileuszowych 700. urodzin miasta Rawa Mazowiecka zostały zaplanowane na dwa dni - odbędą się 14 i 15 sierpnia. Impreza ma być zorganizowana nad zalewem Tatar.

- Pierwszy dzień obchodów urodzin został zaplanowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach Rawy, będzie zatem miał charakter rodzinny - mówi prezes Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele Mariusz Kozłowski. - Drugi dzień natomiast jest raczej przeznaczony dla dorosłych mieszkańców.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.