Miejscy strażnicy docenieni

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Burzyński
Sławomir Burzyński

Miejscy strażnicy docenieni

Sławomir Burzyński

Skierniewiccy strażnicy miejscy świętowali swój dzień. Podczas oficjalnej uroczystości były życzenia, nagrody i awanse, a czterech nowych funkcjonariuszy SM złożyło ślubowanie.

Oficjalna uroczystość była kameralna. W sali Centrum Kultury i Sztuki oprócz bohaterów imprezy zjawili się przedstawiciele ratusza i niektórzy prezesi miejskich spółek, nie zabrakło szefów pokrewnych służb mundurowych.

- Ośmielam się powiedzieć, że ten ostatni rok jest jednym z najlepszych, kiedy to Straż Miejska w Skierniewicach otrzymała znaczące wsparcie - podkreślił komendant Artur Głuszcz.

Tegoroczne zmiany to przede wszystkim nowa siedziba dla miejskich strażników. Zgodnie z decyzją władz samorządowych opuszczą lokale zajmowane w CKiS - do którego SM wprowadziła się na początku 2014 roku, opuszczając zajmowaną od 2001 roku siedzibę w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na placu św. Floriana - i przeprowadzi się z ul. Reymonta na ul. Senatorską do budynku zajmowanego obecnie przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, która znajdzie nową siedzibę w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 przy ul. Pomologicznej 15.

- Trzeba przystosować nowe pomieszczenia, a sama przeprowadzka straży nastąpi w okolicach gwiazdki - zapowiada Eugeniusz Góraj, wiceprezydent miasta.

Ponadto w tym roku straż wzbogaci się o drugi samochód służbowy (obecnie używa vw caddy), na którego zakup przeznaczono prawie 150 tys. zł.

Ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców jest również rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego; właśnie został rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę tego zadania. Monitoring rozbuduje skierniewicki zakład elektroinstalacyjny TM-BUD za kwotę ponad 1,3 mln zł brutto, dając gwarancję o długości 60 miesięcy.

Dzień Strażnika Miejskiego to także okazja do wyróżnienia najlepszych. Awanse na wyższe stopnie otrzymali: inspektor Krzysztof Michalak do stopnia starszego inspektora, starszy strażnik Wojciech Maliński do stopnia młodszego specjalisty, aplikant Patryk Broniarek do stopnia młodszego strażnika i aplikant Paweł Grochala do stopnia młodszego strażnika.

Za wzorową postawę podczas wykonywania obowiązków służbowych komendant SM wyróżnił ponadto dwunastu strażników oraz dwie panie z obsługi biurowej karnetami do kina, na basen i siłownię.

Do ślubowania wystąpiło też czterech nowych pracowników skierniewickiej straży miejskiej: aplikanci Patryk Broniarek, Paweł Grochala, Grzegorz Kotecki i Mateusz Stefaniak.

Więcej zdjęć z uroczystości

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.