Mieszkańcy Łowicza od ubiegłego roku czekają na odpowiedź burmistrza

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Mieszkańcy Łowicza od ubiegłego roku czekają na odpowiedź burmistrza

Rafał Klepczarek

Mieszkańcy ulicy Słowackiego nie mogą doczekać się odpowiedzi z ratusza na pismo, które złożyli jeszcze w ubiegłym roku. Łowiczanie prosili w nim o wypełnienie nowo powstałych rabat kostką brukową lub płytami ażurowym, gdyż modernizacja ich ulicy „odebrała” im miejsca parkingowe.

Rabatki przed naszym domem są szerokości 10 kostek brukowych, a w innych miejscach jest ich mniej, w każdym jednak przypadku zawęża to pole do parkowania oraz chodzenia - informuje Katarzyna Mądraczyk, która jest jedną z autorek pisma. - Ponadto znajduje się tam słup energetyczny, który dodatkowo zawęża tę przestrzeń. Na drugiej części naszej ulicy po interwencji mieszkańców wypełniono rabatki kostką, co pozwoliło na zwiększenie funkcjonalności przebudowanej drogi. Jak widać są jednak równi i równiejsi - dodaje interweniująca w naszej redakcji kobieta.

Grzegorz Pełka, naczelnik wydziału inwestycji łowickiego ratusza, twierdzi, że firma Trakt z Woźniakowa pod Kutnem zakończyła już tę inwestycję i wnioskowane zmiany nie są możliwe do realizacji. Decyzję tę podtrzymuje burmistrz Krzysztof Kaliński, do którego jeszcze w ubiegłym roku wystąpili w tej sprawie mieszkańcy Łowicza.

Mieszkańcy ul. Słowackiego są zaskoczeni stanowiskiem naczelnika. - Pan Pełka deklarował w rozmowie z nami, że inwestycja zostanie poprawiona po decyzji burmistrza, która będzie odpowiedzią na nasze pismo. Tej jednak do dziś nie dostaliśmy, choć według zapisów prawa urząd ma 30 dni na odpowiedź.

- Sprawdzę, dlaczego tak się stało i odpowiedź zostanie wysłana - deklaruje włodarz miasta.

Mieszkańcy ul. Słowackiego wnosili do władz miasta także o to, aby sprawdzono, czy inwestycję przeprowadzono zgodnie z projektem, gdyż poszczególnych jej częściach zastosowano odmienne rozwiązania przy budowie chodników. Naczelnik Pełka zapewnia, że przebudowę zrealizowano zgodnie z planem.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.