Rafał Klepczarek

Mieszkańcy Łowicza skarżą się na głośną młodzież i burmistrza

Mieszkańcy Łowicza skarżą się na głośną młodzież i burmistrza Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Mostowej ponownie poskarżyli się wojewodzie łódzkiemu na bezczynność burmistrza Krzysztofa Kalińskiego. Łowiczanie mają dość hałasu, głośnej muzyki i zakłócania ciszy nocnej przez młodzież i kierowców aut, które zjeżdżają się w godzinach nocnych na parking na tyłach ratusza. Rada Miejska w Łowiczu w środę (30 października) prawdopodobnie uzna skargę za bezzasadną.

Nie możemy posłuchać telewizora przed wieczorem, nie możemy się spokojnie położyć spać, a gdy rano musimy wstać do pracy, to nie mamy siły - twierdzą mieszkańcy kamienicy przy ul. Mostowej 7.

Skarżący się łowiczanie mieszkają zaledwie 12 metrów od parkingu, który młodzież wybrała sobie na miejsce nocnych libacji. Według ich relacji zaczynają się one o godz. 18, a kończą o 3-4 nad ranem.

Tego typu skargi pojawiają się od czasu oddania do użytku parkingu na tyłach ratusza. Gromadzą się tam grupy młodych ludzi, którzy podjeżdżają autami lub motocyklami i urządzają sobie rajdy oraz libacje alkoholowe, połączone z głośnym odtwarzaniem muzyki, tłuczeniem butelek i zachowaniem, które ma niewiele wspólnego z kulturą i dobrymi obyczajami.

Ponieważ poprzednia skarga mieszkańców ul. Mostowej była anonimowa, to 25 lipca tego roku została zignorowana przez Radę Miejską w Łowiczu. Skarżący się nie poddali i złożyli do wojewody kolejną, tym razem podpisaną imiennie. Ponownie wskazują, że rozwiązaniem problemu byłoby zaproponowane przez policję zamknięcie parkingu od godz. 22 w nocy do 6 rano.

Skarga mieszkańców trafiła pod obrady komisji skarg, działającej przy Radzie Miejskiej w Łowiczu. Podczas spotkania jej członków burmistrz Krzysztof Kaliński poinformował radnych o swoich działaniach związanych z ukróceniem uciążliwych imprez na tyłach ratusza.

Na wniosek mieszkańców władze miasta wnioskowały do Grzegorza Radzikowskiego, szefa łowickiej policji o zwiększenie liczby patroli w rejonie parkingu przy ul. Starorzecze. Dodatkowo rok wcześniej zainstalowano tam kamerę, za pośrednictwem której policja monitoruje wszystko to, co dzieje się nocą na tyłach ratusza.

Włodarz miasta poinformował także radnych o tym, że zgodnie z prośbą policji i wolą mieszkańców zwrócił się do powiatowej komisji ds. ruchu drogowego o wyłączanie parkingu z użytkowania w godz. 22-6. Pomysł ten został negatywnie zaopiniowany przez komisję, która zaleciła częstsze patrolowanie przez mundurowych tej części Łowicza oraz nakładanie kar finansowych na osoby zakłócające spokój w godzinach nocnych.

Po wysłuchaniu wyjaśnień złożonych przez burmistrza Krzysztofa Kalińskiego członkowie komisji skarg rekomendują Radzie Miejskiej w Łowiczu uznanie zarzutów za bezzasadne. Jej członkowie podjęli decyzję w tej sprawie już po zamknięciu tego numeru „ITS”.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.