Roman Bednarek

Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez światłowodu

Mieszkańcy obawiają się, że zostaną bez światłowodu Fot. Roman Bedanrek
Roman Bednarek

W Budach Grabskich firma instaluje światłowód. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy będą mogli z niego korzystać. Niektóre posesje są bowiem położone przy drodze, gdzie nie ma ani słupów energetycznych, ani oświetleniowych. Tymczasem światłowód jest z instalowany z wykorzystaniem takich słupów.

Chodzi o odcinek drogi od granicy z Rudą i dalej w kierunku lasu, aż do zakrętu.

- Od lat prosimy władze gminy Skierniewice, aby na tym odcinku drogi zamontować oświetlenie, co oczywiście wiąże się z postawieniem słupów z lampami. Bez skutku - mówi jeden z mieszkańców tej części Bud Grabskich. - Tam nawet nie ma linii energetycznej.

Mało, że mieszkańcy nie mają oświetlenia ulicznego, to zrodził się nowy problem. Okazuje się, że nie będą również mogli podłączyć się do światłowodu, montowanego w Budach Grabskich.

- Światłowód prowadzony jest po słupach oświetleniowych, więc u nas nie będzie możliwości ich zainstalowania - denerwuje się mieszkaniec.

Zaświtało jednak światełko w tunelu. Jak poinformowała wicewójt gminy Skierniewice Izabela Żaczkiewicz, we wrześniu ubiegłego roku na zebraniu sołeckim zdecydowano, że fundusz sołecki zostanie przeznaczony na budowę oświetlenia na wspomnianym odcinku drogi.

- W tej chwili przygotowywany jest projekt tej inwestycji, a na realizację będzie musiała ona poczekać, bo w tej chwili realizowane są inne inwestycje - tłumaczy Izabela Żaczkiewicz. - Projekt jest ważny trzy lata.

Oświetlenie nie zostanie zatem zbudowane w tym roku. Kiedy? Nie wiadomo. Nie wiadomo też, czy jeśli już staną słupy oświetleniowe będzie jeszcze instalowany światłowód. Mimo to wójt Czesław Pytlewski zapewnia, że nikt nie będzie wykluczony z dostępu do światłowodu.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.