Mieszkańcy powiatu łowickiego chcą pomóc obudzić Kasię Stańczyk, na którą czekają małe dzieci

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Mieszkańcy powiatu łowickiego chcą pomóc obudzić Kasię Stańczyk, na którą czekają małe dzieci

Rafał Klepczarek

Dużym powodzeniem cieszy się charytatywna akcja na rzecz Katarzyny Stańczyk, która znajduje się śpiączce po ubiegłorocznym wypadku na autostradzie A2 pod Łowiczem.

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku w piątek (8 marca) pojawiło się wiele osób, aby na różne sposoby wesprzeć powrót do zdrowia łodzianki, pochodzącej z Lenartowa w powiecie łowickim.

Katarzyna Stańczyk ma 32 lata i samotnie wychowuje dwoje dzieci: 4-letnią Michalinę i 5-letniego Antosia. W czwartek, 15 listopada 2018 roku kobieta uległa poważnemu wypadkowi. Doszło do niego na A2 w Dzierzgówku (gm. Nieborów).

Łodzianka była pasażerką hondy accord, która dostała się między dwa tiry. Kobieta trafiła na oddział intensywnej terapii do szpitala w Warszawie, a obecnie jest rehabilitowana w Sawicach. Aktualnie trwają przygotowania do jej wybudzenia ze śpiączki.

Mieszkańcy gminy Kocierzew Południowy, z której pochodzi 32-latka, podjęli działania zmierzające do wsparcia rehabilitacji kobiety, za którą tęsknią jej małe dzieci. Zbiórkę pieniędzy na rzecz Katarzyny Stańczyk przy współudziale druhów z Osieka zorganizowało miejscowe koło gospodyń wiejskich. Łącznie zebrano 32.905 zł na rzecz mieszkanki powiatu łowickiego.

Także łowiczanie mogli wesprzeć Katarzynę Stańczyk. Łowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku i ośrodek kultury w piątek (8 marca) o godz. 17.30 zaprosili ludzi dobrego serca na koncert Łowickiej Orkiestry Kameralnej z okazji Dnia Kobiet. Tematem przewodnim koncertu była muzyka operetkowa.

W czasie koncertu prowadzona była akcja charytatywna pod nazwą. „Budzimy Kasię”, podczas której zebrano 2.410 zł na rehabilitację łodzianki.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.