Roman Bednarek

Mieszkańcy Skierniewic czekają na remont ulicy

Mieszkańcy Skierniewic czekają na remont ulicy
Roman Bednarek

Mieszkańcy ulicy Łącznejsą rozgoryczeni, że jest ona zaniedbywana przez miasto, chociaż samorząd realizuje wiele innych inwestycji drogowych na terenie Skierniewic. A ulica, przy której mieszkają, jest wprawdzie pokryta asfaltem, ale składającym się głównie z łat wypełniających dziury.

Ulica Łączna jest niewielka, ma zaledwie pół kilometra - może nieco więcej - długości i łączy dwie większe ulice: Sierakowicką oraz Ludwika Waryńskiego. Powstają przy niej nowe budynki mieszkalne, zaś mieszkańcy uważają, że zostali zapomnieni przez miasto.

- Kilka lat temu przebudowywano ulicę Waryńskiego, później ulicę Siarakowicką, czy przy okazji nie można było również poszerzyć i ulicy Łącznej i dać jej nową nawierzchnię? - pyta retorycznie jeden z nich.

Jak się dowiadujemy w urzędzie miasta, nie da się przy okazji realizowania większej inwestycji wykonać mniejszej, zwłaszcza gdy ta większa inwestycja jest dofinansowywana pieniędzmi unijnymi. Ulica Łączna musi zatem poczekać na swoją kolej, bo na pewno nie będzie remontowana lub przebudowywana w tym roku.

- W mieście jest wiele takich ulic, jak Łączna, które czekają na uporządkowanie, a niektóre z nich są jeszcze w gorszym stanie - mówi odpowiedzialny za inwestycje w mieście wiceprezydent Eugeniusz Góraj. - W planie inwestycji w budżecie na 2021 rok ulica ta na pewno nie została ujęta, a więc nie będzie modernizowana. Czy stanie się to w roku następnym, trudno mi powiedzieć. Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy z zewnątrz uda się miastu pozyskać. Ale na pewno w kolejnych latach będziemy porządkować drogi w kolejnych rejonach miasta.

W budżecie na 2021 rok prawie 56,5 mln zł przeznaczono na inwestycje. Największy udział w nich mają zadania drogowe. Na samą budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ulic Piłsudskiego i Zwierzynieckiej zarezerwowano 20 mln zł. Koszt przebudowy ulic osiedla Halinów pochłonie 10 mln zł. Oczywiście kwoty te trzeba pomniejszyć o dofinansowanie, jakie miasto pozyskało na realizację tych inwestycji. W planie inwestycyjnych wydatków budżetowych zapisano też wiele innych, mniejszych inwestycji drogowych.

W przygotowaniu są także inne duże inwestycje drogowe, jak na przykład rozbudowa i przebudowa ulicy Czerwonej, dzięki czemu ciężki ruch samochodowy ominie ul. Skłodowskiej, czy przebudowa ulicy Pomologicznej w centrum miasta. Będą one realizowane w kolejnych latach.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.