Mieszkania komunalne mają zachęcić młodych łowiczan do stałego związania się z miastem

Czytaj dalej
Fot. cocoparisiene
Roman Bednarek

Mieszkania komunalne mają zachęcić młodych łowiczan do stałego związania się z miastem

Roman Bednarek

Radni Łowicza dziś (w czwartek, 30 października) podejmą decyzję o przyjęciu programu "Mieszkania dla młodych", którego celem jest powstrzymanie młodych ludzi przed "ucieczką" z miasta w poszukiwaniu bardziej przyjaznego miejsca do zamieszkania.

A problem jest dość nabrzmiały, ponieważ - jak dowiadujemy się ze statystyk - w latach 2001-2012 liczba mieszkańców miasta nad Bzurą zmniejszyła się aż o 1.118 osób.

- Chcemy zatrzymać tę tendencję i myślę, że mieszkania dla młodych nam w tym pomogą - mówi burmistrz Krzysztof Kaliński. - W przyszłym roku chcemy rozpocząć budowę bloku komunalnego z 40 mieszkaniami i kilkanaście lokali przeznaczymy dla ludzi młodych. Planujemy także zakupić obiekt po hotelu Zacisze przy ul. Kaliskiej, który przebudujemy na mieszkania, których część też przydzielimy młodym małżeństwom.

Burmistrz Rawy Mazowieckiej - miasta, które w tym samym okresie "skurczyło się" zaledwie o 57 osób - twierdzi, że aby zatrzymać młodych ludzi w mieście trzeba przede wszystkim zapewnić dla ich dzieci miejsca w żłobku i przedszkolach.

- Niedawno wybudowaliśmy nowy żłobek, przedszkoli mamy wystarczająco dużo - wylicza Eugeniusz Góraj. - O mieszkania też zadbamy. Planuję wybudować blok z 33 lokalami, chociaż od nas młodzi ludzie nie uciekają. Ale mieszkania są potrzebne.
Liczba mieszkańców Skierniewic w latach 2001-2012 zmniejszyła się o 221 osób.

- U nas wynika to między innymi z tego, że wielu mieszkańców buduje domy w podskierniewickich miejscowościach i tam się wyprowadza - ocenia prezydent Miasta Leszek Trębski. - Ostatnio nawet okazało się, że więcej osób melduje się na terenie miasta niż się z niego wymeldowuje. Sądzę zatem że u nas ten problem nie występuje z taką siłą. Ale jeśli okaże się, że łowicki pomysł zda egzamin, to niewykluczone, że wykorzystamy go w Skierniewicach.

Roman Bednarek

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.