Mieszkaniec powiatu skierniewickiego chciał popełnić samobójstwo w Łowiczu. 38-latek żyje

Czytaj dalej
Fot. SOK w Warszawie
Rafał Klepczarek

Mieszkaniec powiatu skierniewickiego chciał popełnić samobójstwo w Łowiczu. 38-latek żyje

Rafał Klepczarek

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei wspólnie z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu w ostatniej chwili uratowali życie mieszkańca powiatu skierniewickiego. 38-latek próbował rzucić się pod nadjeżdżający pociąg.

W czwartek (30 stycznia) około godz. 20 dyżurny posterunku SOK otrzymał informację od oficera dyżurnego KPP w Łowiczu o przebywającej na stacji kolejowego Łowicz Główny osobie, która zamierza prawdopodobnie popełnić samobójstwo.

- Na miejsce skierowany został patrol funkcjonariuszy SOK - informuje Marcin Żywiołek, rzecznik Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei w Warszawie. - Po przybyciu na peron nr 1 strażnicy kolejowi zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał przekazanemu dyżurnemu SOK rysopisowi. W tym samym czasie na dworzec PKP przybyli funkcjonariusze policji. Widząc, że do stacji zbliża się pociąg pasażerski, mundurowi odciągnęli mężczyznę od krawędzi peronu.

38-latek z powiatu skierniewickiego w rozmowie z SOK-istami i policjantami przyznał, że zamierzał popełnić samobójstwo, rzucając się pod pociąg osobowy relacji Warszawa-Poznań.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.