Rafał Klepczarek

Mieszkanka powiatu łowickiego walczy o życie. Każdy może pomóc

Pani Katarzyna z córką Fot. Archiwum Pani Katarzyna z córką
Rafał Klepczarek

Coraz więcej mieszkańców powiatu łowickiego włącza się w pomoc dla chorej na raka Katarzyny Cieślak. Ciężko chora mieszkanka Łowicza potrzebuje leku za ponad pół miliona złotych. Dzięki zbiórce udało się zebrać już około 120 tys. zł.

Pochodząca spod Głowna kobieta przeprowadziła się za mężem do Łowicza. Półtora roku temu przyszła na świat córeczka państwa Cieślaków. Dwa tygodnie później u pani Katarzyny zdiagnozowano chłoniaka Hodgkina. Kobieta w ciężkim stanie trafiała do szpitala.

Od tego czasu lekarze próbowali różnych leków i metod leczenia, aby mamie małej Aluni uratować życie. Okazało się, że chłoniak jest odporny na stosowane terapie i medykamenty. Szansą dla Katarzyny Cieślak jest nierefundowany w Polsce lek Adcetris. Jedna jego dawka kosztuje 32 tys. zł, a potrzebnych jest od 8 do 16.
Ciężko chora kobieta stworzyła profil na Facebooku „Żyć zwyczajnie. Tak, jak Ty. Kasia”. Za jego pośrednictwem zbiera pieniądze na leczenie.

- Najgorsze w mojej chorobie są długie pobyty w szpitalu, a co się z tym wiąże – rozłąką z moją malutką Alunią, którą nie mam szans się na cieszyć. To ona i mój mąż dają mi ogromną siłę do walki z chorobą.

Do pomocy walczącej z rakiem kobiecie włączyli się już między innymi uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz ZSP nr 2.
Ci pierwsi wraz z członkami Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w sobotę, 7 listopada organizacją kolejną charytatywną akcję.
- W restauracji Stara Łaźnia w Łowiczu o godz. 18 wyświetlimy tego dnia przedwojenny film polski pt. „Płomienne serca” – informuje Piotr Marciniak, szef łowickich rekonstruktorów 10 PP. – Będzie on połączony z degustacją gęsiny.
Bilet wyceniono na 10 zł. Restauracja dysponuje 60 miejscami, więc warto się pośpieszyć z jego nabyciem.

Osoby, które chcą pomóc pani Katarzynie proszone są o wpłaty na konto podane pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/zyczwyczajnietakjakty/photos/pb.909569759129644.-2207520000.1446636755./910468455706441/?type=3&theater

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.