Roman Bednarek

Miliony dla ciepłowni miejskiej na wielką inwestycję

Prezes spółki Energetyka Cieplna Mateusz Jarczyński i wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski podpisują Fot. Energetyka Cieplna Skierniewice Prezes spółki Energetyka Cieplna Mateusz Jarczyński i wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski podpisują umowę na udzielenie pożyczki
Roman Bednarek

W poniedziałek prezes spółki Energetyka Cieplna podpisał z wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Arturem Michalskim umowę na udzielenie pożyczki w wysokości 12,8 mln zł.

Pożyczka ta przeznaczona zostanie na kogenerację ciepłowni, czyli przekształcenie jej w elektrociepłownię. Polegać to będzie na wybudowaniu bloku enertgetycznego, w któru zostaną zainstalowane silniki gazowe, wytwarzające energię elektryczną i ciepłowniczą. Energia elektryczna będzie wykorzystywana przez spółkę, a jej nadmiar ciepłownia sprzeda do krajowej sieci energetycznej. Inwestycja ta pozwoli znacznie zredukować ilość spalanego w ciepłowni węgla. - Pożyczka ta po wykonaniu inwestycji może zostać umorzona - mówi prezes Mateusz Jarczyński.

Pozostało jeszcze 33% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.