Roman Bednarek

Miliony na poprawę życia mieszkańców w Łowiczu

Miliony na poprawę życia mieszkańców w Łowiczu Fot. ŁSM
Roman Bednarek

Rada Nadzorcza Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej jednogłośne przyjęła plan inwestycyjny na 2021 rok. ŁSM wyda w tym roku na inwestycje prawie 7 mln zł.

Zarząd ŁSM do końca roku planuje dokonać termomodernizacji czterech bloków. Będą to budynki o numerach 8 i 10 na os. Dąbrowskiego oraz „trójka” i „czwórka” na osiedlu Starzyńskiego.

- Realizacja tej inwestycji w pełnym zakresie uzależniona będzie jednak od tego, jakich kwot pieniędzy zażądają wykonawcy w ramach ogłoszonych przez nas przetargów - informuje Mariusz Siewiera, prezes ŁSM.

Spółdzielnia własnymi siłami wykona prace remontowe w docieplanych budynkach na osiedlu Dąbrowskiego. Obejmą one balkony, schody oraz opaski wokół bloków.

Kosztowną inwestycją planowaną na ten rok będzie także wymiana podzielników kosztów centralnego ogrzewania. ŁSM chce ich wymienić aż 16 tys. sztuk. Niewiele mniej pochłonie modernizacja tradycyjnych wodomierzy na nowoczesne urządzenia z odczytem radiowym. W tym roku spółdzielnia dokona wymiany 5,5 tys. sztuk tego typu mierników.

- Będziemy także kontynuować zabudowywanie śmietników osłonami, które sprawią, że porywisty wiatr nie będzie roznosił lżejszych odpadów po naszych osiedlach - dodaje Marta Tylkowska, członek zarządu ŁSM.

W tym roku planowane jest również ułożenie kostki brukowej między garażami na osiedlu Konopnickiej na osiedlu Dąbrowskiego (w rejonie bloków nr 22 i 23).

Dla poprawy estetyki budynków ŁSM podjęto decyzję o umyciu elewacji zewnętrznej spółdzielczego budynku na rogu ul. 11 Listopada i 3 Maja.

W planach jest także wymiana pionów w blokach nr 13, 14 i 15 na osiedlu Dąbrowskiego, chodzi w tym przypadku o ciepłą wodę, oraz pionu wody zimnej w budynku nr 6 na osiedlu Tkaczew. W tym ostatnim przypadku nastąpi również czyszczenie kanalizacji sanitarnej. Piony kuchenne kanalizacji sanitarnej będą udrażniane także w pięciu budynkach (nr 2, 3, 7, 8 i 9) na osiedlu Konopnickiej .

Na Bratkowicach przewidziano naprawę kanalizacji deszczowej przy blokach nr 32 i 33.

Jeżeli chodzi o roboty elektryczne, tona największe inwestycje ŁSM składają się z modernizacji instalacji elektrycznej w bloku nr 8 na Tkaczewie oraz kontynuacja wymiany lamp na klatkach schodowych oraz przed wejściami do nich na nowoczesne z czujnikami ruchu.

- Chcemy nadal inwestować w ochronę środowiska i wymieniać tradycyjne oświetlenie na czerpiące energię słoneczną - zapowiada szef zarządu ŁSM

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.